Gratis

Ospatar

Beyfin Romania SRL

Candidatul Ideal

Suntem un hotel de 4**** în Cluj Napoca și prioritatea noastră este să oferim tuturor oaspeților noștri o experiență de neuitat.
Colegul nostru ospătar trebuie să aibă o personalitate pozitivă și prietenoasă și să fie înzestrat cu un talent natural pentru serviciul clienți.

Profilul candidatului ideal:
  • Demonstrează rezistență la efort fizic, este capabil să facă față cerințelor unei activități solicitante din punct de vedere fizic
  • Poate gestiona eficient mai multe sarcini simultan, având capacitate bună de organizare și prioritizare
  • Reușește să lucreze eficient sub presiune, menținându-și calmul și concentrarea în situații de stres
  • Cunoaște limba engleză la nivel conversațional
  • Are aptitudini dezvoltate pentru munca în echipă, cu capacitatea de a colabora și a contribui la atingerea obiectivelor comune
  • Este punctual și responsabil în îndeplinirea sarcinilor.

Descrierea jobului

Vei avea următoarele responsabilități:
  • Întâmpinarea oaspeților cu o atitudine pozitivă și prietenoasă;
  • Furnizarea serviciilor de calitate, răspunzând prompt și ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈politicos solicitărilor acestora;
  • Asigurarea că solicitările oaspeților sunt tratate eficient și prompt;
  • Recomandarea și vânzarea serviciilor și a produselor noastre în conformitate cu nevoile oaspeților;
  • Răspunderea la întrebări privind specialitățile din meniul, ingredientele și prețurile preparatelor;
  • Pregătirea bufetului, aranjarea și servirea mesei, debarasarea meselor;
  • Întocmirea și înmânarea notei de plată;
  • Procesarea plăților numerar sau cu cardul și returnarea restului;
  • Menținerea informațiilor actualizate privind meniul, preparatele și ingrediențele folosite, precum și schimbările periodice;
  • Participarea la ședințele zilnice/periodice cu managerii și colegii din restaurant pentru a fi la curent cu modificările meniului, existența ofertele speciale, rezervări, evenimente, clienții cu nevoi speciale;
  • Respectarea indicațiilor șefului de sală;
  • Respectarea reglementărilor în vigoare referitoare la alimentația publică.
Vei avea următoarele beneficii:
  • Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată cu un salariu competitiv, plus tipsuri.
  • Vouchere lunare de masă în valoare de 33 lei/zi lucrătoare.
  • Decontare transport - Card Autobuz.
  • Zile suplimentare de concediu în funcție de experiența dvs. de muncă.
  • Bonusuri de Crăciun și Paște.
  • Atmosferă plăcută de lucru într-un mediu profesional și dinamic.
Dacă ești o persoană zâmbitoare, cu o atitudine prietenoasă, dinamică și experiență în industria ospitalității sau ești entuziasmat să începi o carieră în acest domeniu, te provocăm să aplici! Alătură-te echipei noastre și haide să oferim împreună, oaspeților noștri, experiențe memorabile!

Situated in the heart of Cluj-Napoca, on the main Avram Iancu Square, the elegant Hotel Beyfin features stylishly designed rooms, an à-la-carte restaurant with Italian cuisine and a panoramic terrace bar with a unique city view on the top floor. The hotel is perfectly suited for both business and leisure accommodations and will inspire you with it's sumptuous interiors and modern facilities designed to suit all your business trip needs, while being close to the must-see corners of the city center, giving you the opportunity to explore the architecture and history, catch a glimpse of Cluj-Napoca's multicultural breath and fall in love with the unique vibe of the city.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024