Gratis

Last Mile Delivery Specialist

Leroy Merlin Romania

Candidatul Ideal

#CarieraTa începe cu a face ceea ce iubești:

  • Ești încântat de faptul că rezultatul muncii tale se transpune în cea mai bună experiență de livrare?
  • În plus, ți-ar plăcea să îți utilizezi creativitatea pentru a contribui la dezvoltarea celor mai bune soluții de livrare pentru clienții noștri?
  • Dacă ai răspuns cu ”Da!”, înseamnă că ai ajuns în locul potrivit, la momentul potrivit. Căutăm un coleg/colegă care să ne întregească echipa!
  • Vom fi alături de tine în drumul pe care îl faci, iar alături de noi vei vedea ca respectul, cinstea, generozitatea, simplitatea, performanța, exemplaritatea și coerența sunt mereu prezente.

Cum ești:

  • Organizat – ești un promotor al eficienței, de aceea pui accent pe o cât mai bună planificare și prioritizare a task-urilor pe care le ai de îndeplinit;
  • Responsabil – ai conștiința lucrului bine făcut, așa că ești hotărât să nu scapi din vedere niciun element care ar putea afecta calitatea rezultatelor;
  • Cu abilități de comunicare – întotdeauna transmiți cu claritate informațiile, fie că avem în vedere discuțiile din cadrul întâlnirilor de departament, fie comunicarea cu furnizorii, colegii din magazine sau alte departamente;
  • Cu spirit de echipă – știi cum să comunici cu oamenii, te pricepi să lucrezi împreună cu ei și ești de obicei primul care întinde o mână de ajutor și întreții atmosfera pozitivă din echipă;
  • Atent la detalii – ai ambiția de a nu lăsa nici cea mai mică problemă incomplet rezolvată, de aceea obișnuiești să cercetezi în amănunt toate aspectele sale.

Ce ne dorim să ai:

  • Experiență – minimum 2 ani într-o poziție similară, în cadrul unei companii multinaționale;
  • G - Suite / Excel – nivel mediu - avansat de utilizare;
  • Cunoştinţe de limba engleză: nivel mediu - avansat;
  • Disponibilitate deplasări în țară10% din timpul de lucru.

Ce vei face:

  • Administrezi eficient sistemele de gestionare a livrărilor (ex: Courier Manager, Innoship);
  • Evaluezi eficiența procesului de livrare prin intermediul mai multor indicatori;
  • Animi constant performanța trasportatorilor, a curierilor și a colegilor;
  • Te implici activ în negocierea condițiilor de livrare și a tarifelor pentru transportatorii și curierii cu care colaborăm;
  • Asiguri suport, ori de câte ori este nevoie, în realizarea de proceduri specifice departamentului Supply Chain;
  • Păstrezi o comunicare eficientă cu furnizorii externi, clienții interni, managerii de produs, colegii din magazin sau din alte departamente cu care intri în contact în scop profesional.
  • Cauti si propui constant solutii de imbunatatire a activitatii de livrare atat din punct de vedere calitativ, cât și din punct de vedere economic.

Ce vei găsi la noi:

  • Un colectiv ca o familie: primitor și cu suflet mare, care te acceptă așa cum ești și te ajută să te dezvolți;
  • Un spațiu de relaxare, amenajat ca un ”colțișor de acasă”, unde să îți odihnești corpul și mintea atunci când simți nevoia;
  • Un mediu în care poți face ceea ce te reprezintă, iar noi te susținem necondiționat ca să devii mai bun și să te bucuri de fiecare success;
  • Un loc în care ideile tale contează.

Care este următorul pas

Să ne cunoaștem. Abia așteptăm să ne povestești mai multe despre tine, cel autentic, despre ceea ce îți place să faci și contează cu adevărat pentru tine.

Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. O realizare la care am adăugat câte o cărămidă în fiecare an, timp de aproape 100 de ani. Ne-am construit o casă sigură și confortabilă pentru că nu credem în lucruri făcute cu jumătate de măsură.

Cele 21 magazine din 15 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni. Și nu ne oprim aici. Povestea a început cu ridicarea unei temelii solide – echipa noastră. Adică cei peste 2400 de oameni grozavi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim. Și nu e lucru mic că am reușit până acum să facem ziua mai bună la sute de milioane de oameni.

Vino să continui povestea alături de noi!

Descrierea jobului

See section above ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈

Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. Cele 21 magazine din 15 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni. Adică cei peste 3000 de colegi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024