Gratis

Junior Financial Controller / Finance Department

UVA Wine Bars

Candidatul Ideal

Dacă ești o persoană atentă la detalii, cu o experiență de minim 2 ani în domeniul financiar, ai abilități excelente de comunicare, un nivel avansat de cuoaştere al pachetului Office și al limbii engleze, atunci tu ești candidatul potrivit pentru echipa noastră.

Ce ne dorim de la candidatul nostru:
  • Studii superioare în domeniul financiar/economic-contabil;
  • Experiență relevantă în domeniul economic/financiar, controlling, raportare financiară, analiză financiară;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Aptitudini de organizare și structurare;
  • Spirit analitic și atenție la detalii;
  • Capacitate de sinteză și adaptabilitate;

Descrierea jobului

  • Oferă suport managementului in pregătirea si analiza bugetelor de evenimente in vederea atingerii obiectivelor strategice ale ︁companiei;
  • Monitorizează ︁performanta ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈financiara a segmentelor de business si le adresează management-ului companiei;
  • Aloca costuri si venituri pe centrele de cost/proiecte in vederea menținerii unei balanțe intre bugetat si rezultatele obținute;
  • Împreună cu echipa de management propune si calculează estimări de costuri, acolo unde este cazul;
  • Raportează periodic către management rezultatele financiare si explica variațiile;
  • Recomanda modificări ale politicilor sau procedurilor care sa îmbunătățească performanta financiara, acolo unde este cazul;
  • Întocmește rapoarte către management si către alte departamente, (predefinite si ad-hoc) de închidere de luna/trimestru/semestru/an;
  • Întocmește NIR-uri (nota de intrare recepție) pentru produsele achiziționate în cadrul wine bar-urilor;
  • Verifică discounturile lunare/trimestriale off invoice ale furnizorilor și întocmește rapoarte pentru rambursare;
  • Emite facturi la solicitarea colegilor din departamentul de vânzări.

UVA Wine Bars, parte a BUZZ Group, detine 2 locatii in Bucuresti:

  • UVA Wine Shop & Bar - Str. Constantin Mille, Nr. 18, Sector 1
  • UVA Wine & Gastro Bar - Calea Floreasca, Nr. 159-165, Sector 1

UVA Wine Shop & Bar este un loc cu dichis, situat în inima vechiului București, la parterul unei clădiri încărcate de istorie. Încă de la început, a fost definit ca un showroom pentru tot ce are România mai bun de oferit în materie de vin, cu accentul pus atât pe vinuri românești, cât și pe cele de import. Mândria locului a fost încă de la început selecția de Fetească Neagră, ajunsă astăzi la 42 de etichete, aleasă astfel încât să reprezinte cu cinste toate regiunile vitivinicole ale României.

UVA Wine & Gastro Bar, recent inaugurat în vibrantul One Floreasca City (Calea Floreasca 159-165), combină un wine bar modern cu un restaurant gourmet, oferind o atmosferă perfectă atât pentru prânzuri relaxate, cât și pentru cine de neuitat. Cu o capacitate de 120 de locuri seated (60 indoor și 60 outdoor), locația poate găzdui cu succes grupuri mai mari pentru evenimente corporate (80 pax interior), degustări interactive sau experiențe culinare complete.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 30 Oct. 2024