Gratis

Analist Financiar (Finance Reporting Analyst)

FLEXIBLE HR S.R.L.

Candidatul Ideal

• Diploma universitară (Economie sau similar).
• Experienta in contabilitate la nivel de Contabil Senior (>3 ani experienta)
• Microsoft Office/nivel avansat (în special Excel) – SAP ar fi un plus.
• Cunoștințe bune de engleză scris și vorbit - germană ar fi un plus.
• Cunoașterea reglementărilor contabile și fiscale locale.
• Abilități ridicate de comunicare și spirit de echipă puternic.
• Persoane autoderivate, structurate, cu abilități de gândire analitică.
• Orientat spre furnizarea de servicii de înaltă calitate și rezultate la timp.
• Experienta profesionala in domeniul transporturilor si logisticii reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Pentru clientul nostru, Logwin, o companie multinațională cu prezență în 37 de țări, care oferă soluții logistice personalizate și creează ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈concepte de transport și logistică, cu accent pe industrii precum Fashion-Retail, Cosmetics, Automobile, Electronics și High-Tech, recrutăm un financiar dedicat și cu experiență. Reporting Analyst se va alătura biroului lor din București.
Candidatul ideal va avea o bună înțelegere a principiilor financiare/contabile și va fi responsabil de coordonarea activităților zilnice de finanțe și contabilitate.
Responsabilitati ale postului:
• Coordonează cu Biroul Regional din Sediul Central procedurile financiare interne pentru a spori eficiența și acuratețea raportării financiare pentru Logwin România.
• Coordonează cu furnizorul local extern de servicii financiare pentru a spori eficiența și acuratețea raportării financiare pentru site-ul din România.
• Coordonează echipa locală de contabilitate (+1 persoană), oferind îndrumare și sprijin atunci când este necesar.
• Gestionează rapoartele de închidere de sfârșit de lună și oferă suport pentru alinierea bugetului anual viitoare pentru site-ul din România
• Rămâne la curent și coordonează implementarea oricăror noi reglementări conform legislației locale contabile și fiscale.
• Intocmeste si prezinta rapoarte financiare ale site-ului din Romania catre managementul local/international, la cerere.
• Analizează și interpretează datele financiare, pentru a oferi recomandări strategice site-ului Echipei de Management a României
• Participă la întâlniri interne și externe și/sau procese de audit și asigură pregătirea documentației necesare.
Pachet salarial si de beneficii:
Al -13lea salariu, tichete de masa, servicii medicale private

We add value to all human services and we are doing it with passion and compassion!

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024