Gratis

INTERNSHIP Vanzari/Service auto

RADACINI GRUP
2 poziții

Candidatul Ideal

Pentru acest rol trebui sa te regăsești ca fiind o persoana:
  • Carismatica si dornica sa apară in fata camerei – dorim sa filmam prezentări a le mașinilor in showroom si sa cream scene captivante care sa devina virale
  • Plina de energie – in fata camerei este nevoie de energie atunci când se comunica cu publicul
  • Sa înveți repede – fiecare mașina este diferita, avem fisa produsului pentru fiecare mașina dar atunci când prezentam o mașina de obicei este unică

Descrierea jobului

Bun venit în cadrul programului nostru de stagiu, situat în inima Departamentului de vanazari al showroom-ului nostru auto! Această oportunitate ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄unică oferă un mediu dinamic în care creativitatea se întâlnește cu vârful de lance al marketingului digital. În calitate de membru al echipei noastre, vei explora lumea fascinantă a marketingului auto, concentrându-te în mod specific pe utilizarea TikTok-ului ca un instrument puternic pentru interacțiunea cu publicul nostru.

1. internship Service - Caroserie oferirea de suport pentru Sef Atelier Caroserie:
  • Receptionare si verificarea masinilor inainte de intrarea in reparatie;
  • Corelarea nevoilor de reparatii cu solicitarile asigiratorului si motivarea suplimentarii acestora;
  • Stabilirea solutiei de reparatii;
  • Identificarea pieselor necesare in programele producatorului auto;
  • Identificarea nr de ore de manopera necesare;
  • Colectarea si depozitarea pieselor schimbate care sunt solicitatea de asiguratori;
  • Verificarea finala dupa reparatie.

2. Internship Vanzari Auto - Logistica
  • Receptionarea masinilor noi si rulate de pe trailer;
  • Intretinere si depozitare masini noi si rulate;
  • Pregatirea masinilor pentru livrare;
  • Pregatire oferte afisate pe masini;
  • Colectare, scanare, incarcare in sistemele IT a dosarelor de vanzari;
  • Participare la activitati de promovare locale, dupa caz.

Beneficiile Stagiului:
  • Internship plătit.
  • Posibilitatea de a rămâne in departament după perioada de internship.
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulativ, alături de profesioniști din domeniu.
  • Îndrumare și suport personalizat din partea echipei noastre experimentate.
  • Șansa de a contribui la proiecte relevante și de a-ți aduce propria contribuție la strategiile noastre
  • Sa inveti despre design-ul reclamelor pe care le folosim in mediul online
  • Sa inveti despre utilizare Google Ads, Facebook si Instagram Ads, etc.

RADACINI GRUP este unul dintre cei mai mari actori ai pietei auto din Romania, detinand in portofoliul sau marci auto consacrate precum MG, Mazda, Volkswagen, Peugeot, Suzuki, Honda, Citroen, Skoda, Opel, Chevrolet (service), Audi (service). Radacini Grup detine centre auto integrate in Bucuresti, Brasov, Braila, Constanta si Ploiesti. Ne dedicăm energia pentru a oferi experiențe complete în domeniul auto si punem accent pe servicii personalizate. În acest mod îndrăznim să credem că facem parte din viața de zi cu zi a clienților și partenerilor noștri. Cu soluții de mobilitate. Prin performanță umană. Cu deschidere către inovație și tehnologie. Va oferim acum posibilitatea de a lucra in lumea pasionanta a automobilului, alaturandu-va unei echipe de profesionisti dinamici si entuziasti.

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024