Gratis

Instalator/ Frigotehnist

FRIGOMAT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Ești gata să îți începi cariera în domeniul climatizării? Noi iti oferim oportunitatea să lucrezi într-un mediu dinamic și să iti dezvolți noi abilități într-un domeniu ce este în continuă evoluție! Devino parte a echipei noastre de profesioniști în climatizare!

Cerinte:
  • Experiență anterioară în domeniul frigotehnic;
  • Studii in domeniu sau certificare relevantă;
  • Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor
  • Atenție la ︎︇︎︊︉︉︉︆detalii și orientare către calitate
  • Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Instalarea, întreținerea și repararea echipamentelor de refrigerare;
  • Diagnosticarea eficientă a defecțiunilor și aplicarea soluțiilor corective;
  • Repararea defecțiunilor echipamentelor ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁frigorifice;
  • Asigurarea funcționării optime a sistemelor instalate;
  • Asigurarea respectării standardelor de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄siguranță și a reglementărilor specifice în domeniu;
  • Colaborarea cu echipa pentru îmbunătățirea continuă a proceselor tehnice.

Compania a luat fiinta cu scopul de a produce mobilier comercial cald-rece cu temperatura controlata dar si necontrolata, fiind prima companie din Romania cu capital autohton din sectorul industrial romanesc, care produce acest tip de echipamente - mobilier frigorific si de prezentare pentru produsele de panificatie si patiserie.
In prezent, producem echipamente frigorifice, vitrine, rafturi frigorifice si rafturi metalice, integrand activitatile de consultanta, proiectare, productie, comercializare, punere in functiune, asistenta tehnica, intretinere si exploatare pentru aceste instalatii.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 30 Aug. 2024 Expiră 29 Sept. 2024