Gratis

Inginer Tehnolog-Prelucrari Mecanice

SC ATLANTIS ENGINEERING SRL

Candidatul Ideal

Ce ar trebui sa detii?
- Studii superioare de specialitate
- Cunostinte si experienta (minim 1 an) in domeniul prelucrarilor mecanice cu echipamente conventionale si CNC
- Cunostinte operare a unui soft de proiectare 3D constituie avantaj
- Abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbala
- Capacitate de invatare rapida, atentie la detalii, gandire logica, spirit de initiativa, asumarea raspunderii, perseverenta si corectitudine in executarea sarcinilor, spirit de echipa.
- Domiciliu: Timisoara si imprejurimi

Descrierea jobului

Ce implica acest job?
- Stabileste tehnologiile de executie si procesele de prelucrari mecanice pentru echipamentele conventionale si CNC
- ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Intocmeste consumurile specifice si scopurile tehnologice pentru prelucrari mecanice pe programe de productie
- Intocmeste necesarul de materiale si de scule pentru realizarea comenzilor
- Coordoneaza si asigura asistenta tehnica necesara pentru realizarea procesului tehnologic, in conformitate cu documentatia elaborata de proiectant si programator
- Urmareste fluxul tehnologic al produselor pana in faza de finalizare a acestora
- Analizeaza si asigura asistenta tehnica in vederea solutionarii cererilor de oferta primite.

In ultimii ani, societatea ATLANTIS Engineering s-a impus pe piata ca o companie de referinta pentru standardele profesionale superioare ale produselor si serviciilor sale. SC Atlantis Engineering SRL are ca obiecte de activitate conform statutului: lucrari de instalatii electrice, retele de telecomunicatii, sisteme de securitate, linii tehnologice si sisteme industriale.

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024