Gratis

Inginer Sectie Productie

Omnia Plast S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui nou coleg care sa se alature echipei Omnia Plast pe pozitia de Inginer Sectie Productie, care sa coordoneze si sa gestioneze activitatea de productie si personalului de pe sectie.

Candidatul ideal:
  • Studii superioare;
  • Experienta de minim 5 ani;
  • Abilitati excelente de comunicare si de lucru in echipa;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
  • Limba engleză, nivel mediu.

Descrierea jobului

Sarcini:
  • Analizarea capacității de echipamente și a numarului de oameni implicati in proiect;
  • Executarea si reaizarea planului de productie ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈in conformitate cu necesarul existent de materiale și echipamente;
  • Modificarea planului de producție în caz de lipsă de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor sau alte probleme care pot apărea în timpul execuției;
  • Participarea la elaborarea de noi strategii pentru recuperarea nerealizarilor;
  • Stabilirea operatiile de productie si ordinea lor pentru obtinerea unei eficiente maxime;
  • Echilibrarea liniilor de productie (cunoasterea pregatirii profesionale a personalului direct productiv in vederea stabilirii operatiei de productie optima pentru fiecare; nomare; reasezarea operariilor de lucru);
  • Pregatirea si indrumarea personalului din subordine in vederea executarii sarcinilor;
  • Stabilirea prioritatilor in executarea sarcinilor;
  • Urmarirea incadrarii in timpii de productie impusi de norme si in limita impusa de rebut;
  • Mentinerea legaturii cu clientul.

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic si stimulant;
  • Posibilitatea de a-ti dezvolta abiliatile si de a-ti creste cunostintele in domeniul productiei;
  • Oportunitati de avansare in cadrul companiei;
  • Pachet de beneficii (tichete de masa, decont transport, zile libere, asigurare medicala, prime de Paste si de Craciun).

Firma de productie echipamente sportive ce ne-am inceput activitatea in anul 2008, sub egida Grupului Sunino Spa, lider european in prelucrarea maselor plastice. In prezent, ne-am extins activitatea ajungand la peste 1000 de angajati in cele trei puncte de lucru la nivel national.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024