Gratis

Inginer Productie - Mentenanta

ISOPOR SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic, mecanic sau electrotehnic;
  • Experienţă într-un post similar sau în departamentul tehnic al unei firme de productie industriala;
  • Persoană orientată spre rezolvarea problemelor, punctuală, dinamică, capabilă să stabilească priorităţi, serioasă şi deschisă la idei noi;
  • Aptitudini organizatorice, de coordonare, flexibilitate în ceea ce priveşteorganizarea timpului;
  • Bune cunoştinţe de calculator (MS Office, Microsoft Outlook, Autocad);
  • Cunostinte medii limba engleza.
Constituie un avantaj:
  • Cunosterea limbii germane
  • Cunostinte operare ERP (Microsoft Dynamics 365)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Organizarea procesului de productie in vederea realizarii acestuia din punct de vedere cantitativ si calitativ;
  • Supravegherea echipamentelor si ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂utilajelor din productie, intetinerea acestora, precum si respectarea planului de mentenanta stabilit;
  • Monitorizarea indicatorilor de productie, analizarea acestora si luarea masurilor corective necesare, pentru atingerea obiectivelor;
  • Intocmirea planului de productie, tinand cont de disponibilitatea tuturor materialelor si echipamentelor necesare pentru executie, de capacitatile de productie, situatia comenzilor, stocurilor din depozit, restantelor in productie, restantelor la livrari, situatia aprovizionarilor;
  • Coordonarea si asigurarea desfasurarii ritmice a procesului de productie si urmarirea realizarii productiei in conformitate cu planul cerut de vanzari;
  • Coordonarea, planificarea, organizarea activitatii echipei de productie si stabilirea obiectivelor angajatilor din subordine; intocmirea pontajului salariatilor din departamentul productie – mentenanta;
  • Actualizeaza/verifica indicatori consumuri productie/utilitati;
  • Selectii de oferte pentru achizitii de piese de schimb, materiale si servicii, comanda si verificare la receptie
  • Intocmeste necesarul de echipament de protectia muncii, se ocupa de ofertare si achizitii si il preda salariatilor pe baza de tabel cu semnaturi;
  • Intocmeste documentatia inainte de audituri de certificare/supraveghere ISO9001 si ISO 14001.

Isopor SRL - Producator si furnizor de polistiren expandat si sisteme de termoizolatii - angajeaza Inginer Productie - Mentenanta in cadrul Biroului Tehnic, pentru fabrica sa situata pe Calea Baciului, Cluj-Napoca.

Se ofera:

  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Conditii optime de lucru.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024