Gratis

Inginer Tehnolog /Morar

DOBROGEA MORĂRIT S.R.L.

Candidatul Ideal

Vino în echipa noastră dacă:

- Îți dorești să înveți la locul de muncă
- Îți place să faci parte dintr-o echipă
- Îți place disciplina și ești muncitor
- Îți dorești o carieră pe termen lung în cadrul organizației

Ce ne dorim de la tine?

- Studii medii de specialitate în industria alimentară
- Experiență în domeniu, minim un an de zile( de preferat experiență într-o moară)
- Atenție la detalii, seriozitate și corectitudine
- Cunostințe operare PC
- Cunostințe minime limbă engleză, reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:

- Cooordonează procesul de măcinare grâu, în moara Dobrogea din Constanța
- Optimizează procesul de măcinare grâu, în ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈vederea obținerii produsului finit( făină, tărâța, griș, graham, etc.)
- Se asigură că utilajele din Moară (valțuri, site plane, mașini de griș, ecluze, microcicloane, filtre, ventilatoare, transport pneumatic, detașoare de făină, finisoare de tărâță, șnecuri, cântare automate) funcționeză în parametrii optimi
- Se asigură că produsul finit este obținut și evacuat în mod corespunzător
- Coordoneză și sprijină intervenția echipelor în operarea eficientă a utilajelor din moară

Dobrogea înseamnă în prezent, un Grup de firme (Dobrogea Grup, Dobrogea Biscuit, Dobrogea Panificație, Dobrogea Congelate- patiserie și specialități, Cereal Impex). Dobrogea înseamnă produse, care respectă standarde de înaltă calitate, având la bază echipamente performante și linii tehnologice de ultimă generație. Dobrogea înțelege nevoia consumatorilor și le oferă o gamă completă de produse ce combină calitatea superioară a făinii, cu expertiza și tradiția în industria alimentară.

Astăzi, după 63 de ani de tradiție, expertiză în morărit și panificație, Grupul Dobrogea se mândrește cu peste 300 produse de morărit, panificație și biscuiți, 16 mărci înregistrate, 8 produse și procese de producție patentate, 7 unități de producție, export în peste 15 țări.

Prețuim oamenii și tradiția. Suntem un brand 100% românesc, cu o echipă de peste 1.000 colegi la nivel de Grup, atât în regiunea Dobrogea, cât și în toată țara.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024