Gratis

Inginer tehnolog - Chitila

Vel Pitar

Candidatul Ideal

Ce te recomandă:
• Studii superioare - finalizate (OBLIGATORIU industrie alimentară)
• Cunoştinƫe avansate in domeniul tehnologiei de panificatie
• Abilităƫi tehnice de lucru cu utilajele
• Experienƫă minim 2 ani în industria alimentară
• Experienƫă de minim 2 ani în coordonarea de echipe
• Cunoştinƫe operare PC_MS-Office, SAP_ERP (reprezinta avantaj)
• Capacitate de organizare şi planificare, flexibilitate, dinamism
• Abilităƫi excelente de comunicare, lucru în echipă, gestionarea resurselor
• Orientare către rezultate, creştere şi dezvoltare
• Disponibilitate pentru a lucra ocazional: program prelungit, schimbul II, III, sâmbata/duminica

Descrierea jobului

Ce responsabilităƫi vei avea:
• Vei monitoriza procesul de producƫie, în vederea realizării cantitative şi calitative a producƫiei planificate în ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀conformitate cu obiectivele, programul şi standardele de calitate ale companiei
• Iti vei insuşi modul de exploatare, de întreƫinere şi de igienizare a utilajelor
• Vei propune reparaƫii/revizii, în funcƫie de starea utilajelor
• Vei elabora instrucƫiuni de lucru pentru fiecare utilaj
• Vei verifica modul în care operatorii din producƫie exploatează şi întretin utilajele
• Vei verifica funcƫionarea utilajelor în vederea utilizării la capacitate maximă a liniilor de producƫie
• Vei face propuneri de îmbunatăƫire şi organizare a fluxurilor tehnologice în scopul creşterii calităƫii produselor, productivităƫii şi de reducere a cheltuielilor/rebutului/consumurilor
• Te vei asigura de respectarea instrucƫilunilor tehnologice pe întregul flux tehnologic conform procedurilor, instrucƫiunilor interne
• Vei monitoriza activitatea operatorilor din producƫie
• Vei stabili măsuri de eficientizare a activităƫii pentru operatorii din producƫie
• Vei identifica/propune operatori în vederea formării/promovării
• Vei participa la instruirea/formarea/testarea operatorilor din producƫie
Ce iƫi oferim noi:
• Oportunitaƫi de dezvoltare şi de promovare
• Te vei putea dezvolta folosind platforma internaţională de training online
• Transport decontat integral (bilete/abonamente)
• Tichete de masă – valoare 35 ron/zi
• Concediu de odihnă (min 21 zile - max 25 zile) în funcție de vechimea totală în muncă
• Ajutoare financiare acordate pentru evenimente deosebite
• Alte beneficii conform Politicii Salariale si a Contractului Colectiv de Muncă

Grupo Bimbo este cel mai mare grup de baking din lume, prezent in 35 de tari. Cu peste 150,000 de oameni parte din echipele companiei, in jurul lumii, si 234 de unitati de productie, scopul Grupo Bimbo este acela de a "hrani o lume mai buna" prin produse nutritive si delicioase. Printre cele mai puternice branduri care fac parte din portofoliul romanesc al grupului se numara: Vel Pitar, Trei Brutari, French Toast, Grau Intreg, Chef Gourmand 7 Seminte, Domneasca, Boiereasca, Postavaru, Poieni, TAKIS.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024