Gratis

Inginer Santier / Responsabil lucrare / Sef santier

Gaz Vest Retele S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam un coleg care sa se alature echipei nostre. Candidatul ideal este o persoana organizata cu initiativa proprie si atentie la detalii. Munca se desfasoara pe teren. Momentan avem santiere in desfasurare in Jud. Arad, Hunedoara, Timis, Bihor si urmeaza sa incepem lucrari si in alte judete din tara. Avem deja formata o echipa de ingineri si candidatul va incepe lucrul sub indrumarea acestora pentru inceput

Descrierea jobului

Responsabil cu :
- insusirea prevederile proiectelor de executie si a caietelor de sarcini;
- intocmirea necesarului de materiale; necesarul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀de produse şi servicii, cât şi specificaţiile tehnice ale acestora;
-asigurarea materialelor şi echipamentelor necesare la locul de execuţie;
-instruirea personalului din punct de vedere calitate/mediu/SSM inclusiv dpdv profesional;
-activitatea de urmarire si verificare a lucrarilor de executie,inclusiv lucrarile realizate catre prestatori de servicii/constructori terti, conform conform proiectului tehnic, legislatiei in vigoare respectiv conform contractelor de executie in vigoare.
-activitatea de verificare a documentelor tehnice de executie inclusiv cele intocmite de catre prestatori de servicii/constructori terti, conform legislatiei in vigoare si in concordanta cu anexele prezentei proceduri.
-activitatea de urmarire si verificare a lucrarilor de executie conform legislatiei in vigoare respectiv cu verificarea aspectelor generale conform proiectelor tehnice in timpul executiei;
- verificarea condiţiilor de montaj/instalare conducte de gaze naturale ;
- intocmirea raportul de activitate;
-executarea tuturor lucrărilor conform, contractelor de executie in derulare implicit a graficelor de executie aferente, a proiectelor si caietelor de sarcini, standardelor si normativelor specifice domeniului de activitate inclusiv legislatia aplicabila in vigoare, procedurilor tehnice de executie, procedurilor de lucru specifice SC GAZ VEST RETELE SRL, si a deciziilor interne pentru lucrarile care le primeste spre executare, prin gestionarea si monitorizarea tuturor activitatilor care concura la realizarea executiei.
-realizarea autocontrolului pentru operaţiile executate, conform Planului de Calitate aferent lucrării, respectiv PCCVI-ul lucrarii.
-obligatiile rezultate din aplicarea Legii 10 a Calitatii;

Compania noastra ofera servicii complexe, care includ studii de fezabilitate, proiectarea retelelor de gaze naturale, consultanta, evaluarea mediului, aprovizionarea, autorizarea, logistica, precum si lucrarile de constructie ale retelei de conducte gaze naturale. Aceasta plaja larga de servicii ne diferentiaza pe piata locala si de aceea pana acum am reusit sa ocupam o importanta cota de piata in domeniu, portofoliul nostru de clienti fiind unul foarte diversificat, in momentul de fata avand contracte cu persoane fizice, unitati administrativ teritoriale (UAT), companii private si operatori licentiati ANRE/MEC in furnizarea si distributia gazelor naturale in zona de vest a tarii.

Intelegem provocarile asociate conectarii sursei de rezerve de gaze naturale si a locatiilor in care vor fi acestea consumate, care poate fi la distanta de zeci de kilometri. Ne folosim de experienta noastra pentru a corespunde cererii si ofertei, asigurand executia sigura a conductelor de gaze naturale acolo unde este necesar, si oferim expertiza si experienta noastra pentru a sprijini luarea celor mai bune decizii pentru clienții noștri.

Obiectivul nostru este de a ne imbunatati mereu serviciile si de a integra noi tehnologii in procesul nostru de lucru pentru a putea oferi produse la cele mai inalte standarde de calitate conform cerintelor SR EN ISO 9001:2015 – Sisteme de management al calităţii ; SR EN ISO 14001:2015 – Sisteme de management de mediu. SR EN ISO 45001:2018 –Sistemul de management al Sanatatii si Securitatii Ocupationale.

Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024