Gratis

Inginer ofertare lucrari publice

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

  • Facultate construcții civile, industriale si agricole absolvita;
  • Cunoștințe in calcul si structura costurilor pentru proiectele de construcții ( in special pentru proiecte cu specific industrial);
  • Cunoștințe in tehnologia lucrărilor in construcții;
  • Cunoștințe in utilizarea Ms Office ( in special Ms Excel), Auto CAD;
  • Cunoștințe in realizarea de oferte in software specializat in realizarea devizelor pentru lucrari publice;
  • Experiență in participarea la licitații publice, in domeniul construcțiilor.
  • Descrierea jobului

    1. Prospectarea SEAP si identificarea de proiecte potrivite specificului nostru si pentru care sa avem șanse reale de câștig;
    2. ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃Coordonarea factorilor implicați in procesul de ofertare licitații publice, cu scopul de a câștiga aceste proiecte, printre care: Inginer ofertare instalații, Responsabil eligibilitate, Proiectanți, Responsabil propuneri tehnice, Avocat/Consilier Juridic, Responsabil calitate, Subcontractanți declarați, Asociați;
    3. Analiza documentației de eligibilitate si tehnice pentru proiectele publice pentru care licitam, cu scopul de a se asigura ca toți factorii implicați in realizarea propunerii livrează cerințele autorității contractante si ca de asemenea, autoritatea contractanta clarifica toate informațiile in scopul realizării ofertei cat mai corect posibil;
    4. Realizarea ofertelor financiare folosind programe de deviz specializate;
    5. Comunicarea cu autoritățile contractante direct si pe platforma SEAP însemnând: cereri de clarificări/prelungire in timpul licitației, încărcarea ofertelor in SEAP, urmărirea evaluării ofertelor si a clarificărilor, răspunsuri la clarificare, furnizarea documentelor in vederea semnării contractelor;
    6. Modificarea devizului oferta in cazul modificărilor de solutie de pe parcursul execuției ( NR/NCS), in program specializat de deviz;
    7. Decontarea lucrărilor in baza atașamentelor primite din șantier, prin realizarea de situații de lucrari in program de deviz specializat;
    8. Realizarea, încărcarea si modificarea Bugetului ;
    9. Strategie de întocmire a ofertei prin care se distribuie taskurile in echipa/companie si unde se are cel puțin in vedere : data pana la care se pot solicita clarificări : tehnice, comerciale, juridice, eligibilitate, inclusiv solicitări de modificare a condițiilor contractuale, a condițiilor de implementare a proiectului dpdv financiar;

    Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

    Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

    Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

    Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024