Gratis

Inginer ofertare constructii/instalatii

NEXO INSTALCONSTRUCT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în inginerie (Construcții/Instalații/Inginerie Civilă).
  • Experiență de minim 2 ani într-un post similar în ofertare/licitații.
  • Cunoștințe software de devize (Windev, E-Deviz, etc.) reprezinta un avanataj
  • Cunostinte utilizare pachet MS Office (Excel).
  • Abilități solide de citire și interpretare a planurilor tehnice (AutoCAD, Revit reprezintă un plus).
  • Cunoștințe bune de legislație și normative în domeniul construcțiilor și instalațiilor.
  • Orientare către rezultate, seriozitate, punctualitate și responsabilitate.
  • Spirit de observație și implicare activă în activitățile zilnice

Descrierea jobului

Căutăm un Inginer Ofertare Construcții/Instalații cu un minim de 2-3 ani experiență, care să se alăture echipei noastre dinamice. Vei ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄fi responsabil de întocmirea ofertelor tehnico-economice pentru lucrările din domeniul construcțiilor și instalațiilor (HVAC, sanitare, electrice), colaborarea cu echipa de proiect și relaționarea cu furnizorii și subcontractorii pentru a asigura soluții competitive și eficiente.

Responsabilități:
  • Pregătirea și redactarea ofertelor tehnico-economice pentru licitații și proiecte.
  • Analizarea documentațiilor tehnice și a specificațiilor pentru elaborarea devizelor și estimărilor de cost.
  • Contactarea furnizorilor și subcontractorilor pentru obținerea ofertelor de preț și negocierea acestora.
  • Evaluarea costurilor și întocmirea bugetelor necesare pentru execuția lucrărilor.
  • Colaborarea cu echipele tehnice interne pentru clarificarea cerințelor tehnice și pentru optimizarea soluțiilor propuse.
Ce oferim:
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă și dinamică, alături de specialiști cu experiență vastă în domeniul construcțiilor și instalațiilor.
  • Pachet salarial atractiv, adaptat experienței și performanțelor tale profesionale.
  • Posibilități de dezvoltare profesională, prin participarea la proiecte de mare anvergură și implicarea în soluții tehnice complexe.
  • Mediu de lucru modern și acces la tehnologie de ultimă generație, oferindu-ți șansa de a evolua și de a învăța într-un cadru dinamic.
  • Deschidere către tineri profesioniști, oferind oportunități de creștere într-un mediu care încurajează inovația și dezvoltarea continuă.

Echipa Nexo Instalconstruct se distinge printr-o vastă experiență și expertiză în domeniul construcțiilor civile și al instalațiilor. De la case și blocuri, la clădiri de birouri și hale industriale, finalizăm cu succes orice tip de proiect, indiferent de complexitate. Suntem dedicați excelenței în execuție și ne asigurăm că fiecare proiect se desfășoară conform planificării și standardelor de calitate.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024