Gratis

INGINER TEHNIC-OFERTARE

REVITAROM SA

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul constructii ( Inginer Constructii Hidrotehnice sau Inginer C.F.D.P.)
  • Experienta relevanta intr-un post similar;
  • Experienta relevanta suport tehnic licitatii pentru lucru cu platforma de licitatii SICAP;
  • Cunoastere proceduri tehnice de executie a lucrarilor;
  • Cunoasterea legislatiei in constructii;
  • Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan;
  • Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
  • Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
  • Persoana cu bune abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Cunostiinte Autocad prezinta un avantaj;
  • Limba engleza nivel mediu, scris/citit/vorbit;
  • Cunostiinte operare PC nivel avansat: aplicatii Office, aplicatii WINDEV;
  • Analiză şi atenţie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, putere de concentrare ;

Descrierea jobului

  • Studiaza documentatia: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, etc in platforma de licitatii SICAP;
  • Intocmeste propunerea ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄tehnica si financiara pe programul WINDEV pentru licitatii;
  • Solicita oferte furnizorilor si negociaza conditiile de achizitie;
  • Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori;
  • Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificari;
  • Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice propuse in proiete;
  • Intocmeste situatii de lucrari;

Societate de constructii ce ofera servicii de proiectare si executie constructii civile, industriale, edilitare, drumuri, imbunatatiri funciare, alimentari cu apa si canalizari,statii de epurare, instalatii pt.constructii si echipamente termice, instalatii de gaze . Colectivul acestei companii este format din specialişti de cea mai înaltă calificare în domeniu, cu realizări remarcabile de-a lungul anilor, avand o experienta in domeniu de peste 26 de ani.
Înalta pregătire a membrilor firmei permite abordarea diverselor tipuri de servicii pentru proiectare şi executia lucrarilor.
Pentru desfăşurarea lucrărilor mai sus menţionate, firma REVITAROM S.A. este dotată in conformitate cu domeniul de activitate.
Societatea respectă cu stricteţe termenele contractuale precum şi condiţiile cantitative şi calitative de realizare a lucrărilor, măsurile de protecţie a mediului .
Societatea stabileşte, documenteaza, implementează menţine si imbunatateste continuu un sistem de management integrat calitate - mediu, inclusiv procesele necesare si interactiunile lor şi îşi îmbunatăţeşte continuu eficacitatea în conformitate cu cerinţele ISO 9001:2015, ISO 14001:2015.
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024