Gratis

INGINER OFERTARE/CONTRACTARE

ABAU TEHNIK CONSULT
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate (UTCB – inginer instalatii - constituie un avantaj);
  • Cu experiență în ofertare-derulare contracte;
  • Capacitate de lucru atât în echipă, cât și independent;
  • Aptitudini organizatorice, analitice, de sinteză și raportare;
  • Foarte bune cunoștințe MS Office, Autocad;
  • Avantaj, cunoaștere program devize Windev/Windoc,
  • Opțional, cunoștințe Microsoft Project;
  • Capacitate de a respecta termenele și orientare către rezultate

Descrierea jobului

  • elaborarea propunerilor tehnice în conformitate cu cerințele documentației de atribuire în vederea participarii la licitații de achiziție publică;
  • deschide ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂fisa analiza oferta;
  • realizeaza analiza “cererii de oferta” conform proiect (sau documentatie pentru executie);
  • verifica documentatia – daca ︁este sau nu completa (piese scrise, piese desenate);
  • analiza si verificarea din punct de vedere tehnic a proiectului(privind tehnologia de executie, folosirea materialelor noi performante si uzuale, etc.)
  • gaseste si propune solutii constructive cat mai adaptate posibilitatilor tehnice si competentelor companiei;
  • actualizeaza in permanenta solutiile tehnice oferite cu contraofertele existente pe piata si costurile companiei;
  • emite cereri de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, aparate, semifabricate pentru ceea ce este nou fata de alte proiecte;
  • emite cereri de oferte catre “posibilii” subantreprenori de specialitate – privind executia unor lucrari “de specialitate”;
  • intocmire comparativa intre ofertele primite - pe specialitati;
  • verificare a cantitatilor date de proiectant;
  • legatura cu proiectantul lucrarii - obtine obiectiuni scrise si/sau telefonice privind suplimentarea acestora, daca e cazul, discutarea eventualelor solutii tehnice;
  • intocmeste normele locale si/sau face analiza de pret pe “activitati” (materiale, manopera, utilaj, transport) si/sau incadrarea acestora in norme de deviz;
  • intocmeste “dosarul ofertei” conform cererii de oferta(inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii,etc.);
  • obtine informatii relevante pentru a se emite oferta, pentru situatii de cereri de oferta incomplete;
  • participa la licitatie pentru discutii tehnice si/sau financiare privind adjudecarea “ofetei de executie a lucrarii”, cu proiectantul general si/sau beneficiar, dupa caz.

Suntem o companie tanara, dinamica si ne dezvoltam continuu pentru a oferi tuturor clientilor nostri solutii de montaj potrivite pentru orice tip de proiect.
In cateva cuvinte, ABau Tehnik inseamna experienta, profesionalism si servicii de calitate. Prin intermediul personalului nostru oferim solutii inovative in domeniul instalatiilor pentru constructii civile si industriale, astfel incat sa putem transpune viziunile clientilor nostri, in realitate.
Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024