Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Inginer in cadrul Compartimentului Telecomunicatii- PUNCT DE LUCRU CONSTANTA

SOCIETATEA TELETRANS SA
1 poziție
Anunț verificat

Anunț verificat

Textul acestui anunț a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile greșeli sau conținut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

Societatea pentru Servicii de Telecomunicații si Tehnologia Informației în Rețelele de Transport “TELETRANS” S.A. scoate la concurs 1 (un) post de Inginer în cadrul Compartimentului Telecomunicatii, Centrul CONSTANTA, pe perioadã nedeterminatã, program de 8 (opt) ore.


CONDIȚIILE MINIME pentru participarea la concurs sunt următoarele:
  • Studii superioare – facultate profil electric;
  • Studii postuniversitare (masterat) încheiate sau în curs;
  • Experiență de lucru în domeniul electric (măsurări, mentenanță echipamente, etc.);
  • Cunoștinte despre tehnologii si sisteme moderne de comunicatii (SDH, TDM, TCP/IP);
  • Cunoștințe avansate operare Windows;
  • Cunoștinte MS Office;
  • Cunoștinte cel puțin medii retele calculatoare;
  • Atitudine proactivă, capacitate de a lucra în echipă, capacitate de a lucra în condiții de stres, disponibilitate de a lucra în afara orelor de program;
  • Cunoaștiințe de limba engleză – domeniul tehnic/electric;
  • Domiciliul în orașul Constanța;
  • Carnet conducere categoria B.




CANDIDAȚII vor prezenta cereri de înscriere la concurs, însoțite de urmãtoarele
documente:
  • Acte de studii: original si copie xerox;
  • Curriculum Vitae (de preferat Euro pass);
  • Copie dupã carnetul de muncã (capitolul activitatea în muncã) sau alte acte doveditoare a vechimii în muncã și specialitate;
  • Cazier judiciar (dupa caz);
  • Carte de identitate.

Descrierea jobului

ACTIVITATEA postului de Inginer presupune, în principal:
  • Mentenață echipamente comunicații;
  • Mentenanțț echipamente electrolimentare (UPS, redresoare);
  • Configurări/puneri în funcțiune sisteme ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de comunicații;
  • Lucrări specifice domeniului electric (instalări echipamente, realizare circuite electrice/comunicații.

Dosarele de înscriere la concurs vor fi depuse la Departamentul Juridic și Contencios Compartiment Resurse Umane din București, strada Stelea Spătarul nr. 12, sector 3, la Registratura Societãții/la sediul din Constanta, sau se vor trimite pe adresa de e-mail: amarinescu@teletrans.ro, mihaeladiaconu@teletrans.ro sau crafila@teletrans.ro până la data de 04.10.2024.


NOTA: Vor fi contactați numai candidații selectați, care vor susține interviul și concursul conform procedurii de susținere a concursului.

Descrierea companiei

TELETRANS ca operator naţional de comunicaţii se adresează operatorilor de comunicatii, companiilor mari, precum şi furnizorilor de servicii Internet (ISP) cu o ofertă largă de servicii de comunicaţii la un �nalt nivel de calitate, implementate pe infrastructura bazata pe fibra optica şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.

TELETRANS dispune de un backbone cu acoperire naţională, de aproximativ 5000 km; peste 100 de noduri de transmisiuni şi acces la reţeaua de fibră optică; puncte de prezenţă �n 14 municipii şi facilităţi de acces �n alte 22; legături crossborder cu Ungaria, Bulgaria, Serbia, Ucraina şi Moldova, reţea pe mai multe nivele, complet redundantă, cu 9 inele adiacente şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.
Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024
Joburi similare
Administrare cookies 🍪

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi o experiență presonalizată.

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Vezi politica noastră de cookies.