Gratis

Inginer departament tehnic

NEWTONE LABORATORIES S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm inginer departament tehnic care să se alăture echipei noastre! Dacă ești o persoană dinamică, orientată spre rezultate, comunicativă și dornică să activeze într-o companie farmaceutică, această oportunitate poate fi ceea ce cauți.

Candidatul ideal trebuie să aibă:
  • Studii superioare tehnice, specializare electronică, electrotehnică, TCM, automatică și calculatoare
  • Cunoștințe avansate în domeniul electrotehnic și automatizări industrial
  • Experiență în activități de producție;
  • Limba engleză nivel avansat de comunicare în scris și verbal
  • Cunoștințe de operare a calculatorului
  • Cunoștințe de Ms Office, PC Microsoft Windows, Microsoft Office, AutoCad, Cunoștințe de SAP constituie avantaj
  • Experiență minimă de 3 ani în domeniul tehnic

Descrierea jobului

Detaliem principalele responsabilități:
  • Asigură asistența tehnică în derularea optimă a fluxului de producție;
  • Întocmește, coordonează și modifică documentația pentru ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄departamentul Tehnic cu respectarea legislatiilor in vigoare;
  • Asigură și răspunde de actualizarea documentației tehnologice aferente instalatiilor si utilajelor din fabricație;
  • Elaborează proceduri de lucru ți instrucțiuni de lucru pentru fiecare utilaj, instalație și echipament din fluxul de producție
  • Realizează un contact permanent cu departamentele implicate in fluxul de producție;
  • Instruiește personalul din subordine conform normativelor și procedurilor de lucru în vigoare;
  • Implementează procese, metode și soluții moderne în materie de automatizare și mecanizare.
  • Întocmește centralizarea echipamentelor de producție, monitorizarea utilizării echipamentelor și planificarea utilizării instalațiilor de producție.
  • Planifică și urmărește activitatea de întreținere periodică, reglajele utilajelor de producție și asigură că liniile de producție funcționează în parametrii normali
  • Planifică și asigură derularea reviziilor periodice ale liniilor de producție; gestionează derularea contractelor de service
  • Întocmește și urmărește implementarea planului de verificări metrologice și etalonări pentru echipamentele de inspecție, dispozitivele de măsurare și monitorizare
  • Asigură interfața între societate și organismele abilitate pentru verificarea/etalonarea echipamentelor supuse controlului metrologic
  • Gestionează înregistrările referitoare la achiziționarea, întreținerea, mentenanța, verificarea și etalonarea tuturor mașinilor, echipamentelor și aparaturii din societate.
  • Oferă expertiza tehnică și pregătește specificațiile tehnice și funcționale în legătură cu procesul de fabricație
  • Coordonează modificările tehnice atât în faza de preproducție, mostre cât și în faza de producție în serie.

Oferta noastră include următoarele avantaje și beneficii motivaționale:
Pachet salarial competititv
Bonus de performanță
Prime de sărbători
Sporuri acordate conform codului muncii
Loc de parcare gratuit în incinta unității
Tichete de masă
Transport gratuit sau decontare transport

Ne vom bucura să vii in echipa noastra! Expediază CV-ul la adresa hr@newtonelaboratories.com, indicând job-ul pentru care candidezi și hai să excelăm profesional împreună!

Compania Newtone Laboratories a realizat o investiție importantă în Tomești, Iași, începând construcția unei noi unități de producție produse farmaceutice. Aceasta a fost proiectată conform tuturor cerințelor GMP (Buna Practică de Fabricație) specifice industriei producătoare de medicamente.
Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024