Gratis

Inginer tehnic - Departament Calitate

DONALAM SRL

Candidatul Ideal

Echipa Donalam Calarasi isi mareste echipa cu un nou coleg pentru postul de Inginer (Departament Calitate).

Cerinte postului:
  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta minim 2 ani in domeniul tehnic;
  • Responsabilitate, putere de concentrare si eficienta in munca;
  • Persoana comunicativa si optimista;
  • Persoana organizata (managementul timpului, planificare, monitorizare si raportare activitate - la cerere).

Descrierea jobului

Atributii:
  • Supravegherea tendintei calitatii produselor societatii prin analizarea neconformitatilor ce apar in diferite faze ale procesului tehnologic;
  • Culegerea informatiilor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si emiterea rapoartelor periodice cu tendintele neconformitatilor pe campanii de laminare, prin efectuarea studiilor metalurgice pentru identificarea cauzelor neconformitatilor si propunerea actiunilor corective pentru imbunatatirea calitatii produselor. Organizarea sedintelor de calitate periodice pentru discutarea rapoartelor de calitate cu reprezentantii managementului;
  • Evaluarea periodica a rezultatelor tratamentelor termice si a capacitatii de control al procesului la care se va cere si propunerea eventualelor imbunatatiri ale ciclurilor (ajustarea parametrilor pentru obtinerea proprietatilor mecanice specificate de standard sau client). Monitorizarea parametrilor de proces ale tratamentelor pe linia de laminare sau pe echipamentele de tratament termic;
  • Mentinerea sub continua supraveghere a calitatii furnizorilor prin propuneri de actiuni corective, ori de cate ori este nevoie;
  • Emiterea rapoartelor periodice pentru informarea cu privire la evolutia calitatii materiei prime receptionate de la diferiti furnizori;
  • Analizarea in laboratoarele Dep.Calitate a probelor produselor neconforme prin metode metalografice si informatii receptionate din proces.

Înființat în 1896, AFV Beltrame Group este în prezent unul dintre cei mai mari producători de bare din oțel şi oţeluri speciale din Europa. Grupul deţine 7 fabrici în Italia, Franţa, Elveţia şi România, cu un total de peste 2.500 de angajați, peste 2 milioane de tone de oţel vândute anual și activități comerciale în peste 40 de țări. Pentru mai multe informații despre companie vă invităm să accesați site-ul: https://gruppobeltrame.com/en/donalam-srl/.

Despre Donalam – www.gruppobeltrame.com/en/donalam-srl/

Filiala din România a AFV Beltrame Group, compania Donalam, deține două unități de producție: cea de la Călărași, având peste 15 ani de activitate în producția barelor de oțel laminate la cald. Începând din februarie 2022, a achiziționat fostul Combinat de Oțeluri Speciale de la Târgoviște unde compania își propune investiții semnificative în perioada imediat următoare - dincolo de modernizarea și de retehnologizarea structurilor existente având în plan construcția unei unități noi de producție, unică în lume, din punct de vedere tehnologic.

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024