Gratis

Inginer Coordonare Productie

MRG Fatade SRL

Candidatul Ideal

Inginer cu profil automatizari, mecanic, constructii sau similar;

Caracteristicile candidatului ideal:

- Experienta in domeniul productiei si montajului tamplariilor din aluminiu, in utilizarea programelor de proiectare (AUTOCAD, INVENTOR, etc.) si software-urilor specifice (eluCAD, ATHENA, ASPAN) reprezinta un avantaj;

- Cunostinte teoretice si practice in desen tehnic si utilizarea documentatiilor tehnice de proiect (planuri nivel, planuri fatade, tablouri de tamplarie, sectiuni, detalii de executie, etc.)

- Capacitatea de a intelege si dorinta de a invata modul de functionare a utilajelor/ masinilor/ dispozitivelor CNC specifice prelucrarii fatadelor si a tamplariilor (debitare automata, frezare, chertare, sertizare, sudura, debavurare, etc.);

- Capacitatea de a intelege, extrage si aplica concret informatii din cataloage de sistem ale furnizorilor (ALUMIL, SCHUCO, REYNAERS, ALUCOBOND, etc.);

- ​Abilitati de comunicare si capacitati organizatorice dovedite;

- Cunostinte avansate demonstrabile in EXCEL, WORD, MS PROJECT, etc;

- Carnet de conducere cat. B.

- Limba maghiara este un avantaj.

Descrierea jobului

Coordonare activitati de productie, pregatire pentru executie si montaj tamplarii, pereti cortina, luminatoare, fatade ventilate, etc.

Atributii:

1) ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Coordonarea activitatilor de productie in hala, dupa cum urmeaza:
- stabilire impreuna cu managementul a reperelor de executat,
- preluare proiecte de executie de la departamentul proiectare si asigurare necesar materiale,
- supraveghere activitati programare CNC,
- alocare muncitori in procesele de productie, optimizare fluxuri si timp lucrat,
- expedierea reperelor executate catre echipele de montaj,

2) Urmarire mentenanta scule si utilaje hala, ordine si curatenie hala si depozite;

3) Verificare/aprobare pontaje echipa muncitori hala;

4) Comunicare permanenta cu managementul in planificarea productiei;

5) Colaborare cu echipele de montaj pentru asigurarea unui flux continuu al activitatii;

6) Comunicare permanenta cu managementul in ceea ce priveste probleme aparute in procesul de productie si prezentarea de solutii la aceste probleme.

Beneficii:
colectiv tanar si dinamic, pachet salarial atractiv, asigurare transport la si de la locul de munca, telefon

MRG Fatade SRL isi deruleaza activitatea de productie in comuna Acatari, jud. Mures, cu santiere de montaj in diverse locatii din tara (Tg. Mures, Bucuresti, Cluj Napoca, Brasov, etc.). Societatea se ocupa cu proiectarea, executia si montajul de tamplarii din aluminiu, otel si otel rezistent la foc, precum si cu proiectarea si executia de fatade (pe sistem cortina sau fatade ventilate placate cu casete din aluminiu compozit, materiale ceramice, Cembrit, HPL, piatra, etc.).

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024