Gratis

Inginer chimist coordonator vopsire

DUAL MAN

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
- inginer chimist cu experienta industriala in chimie anorganica;
- cunostinte ale software-ului din pachetul Microsoft Office;
- cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Asigura coordonarea aspectelor legate de specialitatea sa a activitatii sectiei de VOPSITORIE LICHIDA;
- Elaboreaza documentele aferente ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀specialitatii sale si urmareste aplicarea lor in procesele de productie mentionate;

Responsabilitati principale:
- Stabileste necesarul de materii prime, in vederea achizitionarii acestora in avans, pentru fluxurile tehnologice mentionate;
- Avizeaza operatiile de inventariere periodica si evalueaza rezultatele;
- Stabileste deseurile ce urmeaza a fi eliminate, rezultate in urma proceselor tehnologice;
- Stabileste/avizeaza conditiile necesare respectarii calitatii proceselor de acoperire conform normelor in vigoare;
- Supravegheaza controlul final si avizeaza/elaboreaza documentele de calitate aferente operatiei de vopsire cu vopsea lichida;
- In urma selectarii sistemelor de vopsire (furnizor, sistem de protectie, consum/mp), transmite informatiile pentru ofertare;
- Activitati de receptie materiale, control proces pe flux si final;
- Ofera date necesare intocmirii documentelor de eliminare a deseurilor si mentine legatura cu furnizorii aferenti acestor servicii;
- Alegere sistem de vopsire conform cerinte client;
- Notiuni de rezistenta la coroziune, in diferite medii climatice;

Se ofera:
Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Asiguram cazare si acoperire cost transport pentru persoanele din afara Bucurestiului.
Program de lucru: 07:30 - 16:00 de luni pana vineri cu o pauza de masa intre 11:30-12:00.
Bonusuri bazate pe performanta.
Bonuri de masa.
Prime de sarbatori.

Traininguri de specializare.

Compania se afla imediat langa statia de metrou Preciziei si langa statia de tramvai . VEST.
Compania: Fabrica de confectii de structuri metalice si zincare termica in Bucuresti.

Constituite incepand cu anul 1991, companiile din cadrul Grupului DUAL s-au adaptat permanent unui mediu de afaceri competitiv si unei piete tot mai informate si selective.

Dezvoltarea firmelor din Grupul DUAL s-a bazat pe promovarea de solutii si produse care au raspuns in mod eficient cerintelor tot mai diversificate ale beneficiarilor. Actiunile firmelor grupului DUAL au fost sustinute de orientarea catre investitii in tehnologii si utilaje de ultima generatie si au fost completate de un proces continuu de dezvoltare in cadrul firmelor a unei culturi a profesionalismului si reponsabilitatii.

De-a lungul anilor, firmele Grupului DUAL au acumulat o experienta profesionala bogata si variata, au conceput si realizat o gama diversa de produse si lucrari si au participat, in calitate de antreprenor general, de subcontractant sau de furnizor la numeroase proiecte de anvergura de modernizare a infrastructurii pentru domenii dinamice si cu impact major in economie: telecomunicatii, industrie auto, constructii, transporturi, logistica si depozitare, mentenanta industriala.

Grupul DUAL a dezvoltat cu partenerii sai interni si externi relatii de afaceri flexibile, deschise, creative si mai ales, dedicate atingerii obiectivelor si s-a dovedit in timp un partener performant si de incredere, din ce in ce mai multe dintre produsele concepute si fabricate in cadrul Grupului fiind integrate in proiecte derulate in intreaga lume de catre firme de faima si anvergura internationala.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024