Gratis

INGINER CHIMIST

NIMET S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe obligatorii:
  • Studii medii sau superioare în Chimie sau un alt domeniu relevant;
  • Cunoștințe de operare PC - pachetul Office;
  • Cunoștințe relevante în domeniu;
  • Motivație ridicată și capacitate de învățare;
  • Abilități de comunicare și colaborare, abilități de planificare și organizare a activităților;
  • Capacitate de a lucra individual și în echipă.

Considerate avantaj:
  • Competențe de inovare și creativitate;
  • Experiență de lucru în domeniu;
  • Cunostințe de limba engleză.

Descrierea jobului

  • Planifică, efectuează și monitorizează activitățile referitoare la realizarea analizelor chimice;
  • Prelevează probe, inclusiv colectarea, identificarea, înregistrarea și pregătirea probelor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄pentru analize chimice;
  • Realizează și alte teste de verificare a calității produselor (ex. testul de coroziune, de aderența etc);
  • Utilizează eficient echipamentele și aparatele aflate în dotarea laboratorului de analize chimice;
  • Elaborează și implementează instrucțiuni de lucru aplicabile activităților din cadrul laboratorului;
  • Analizează și propune soluții, în colaborare cu alte departamente implicate, în vederea soluționării problemelor apărute pe parcursul procesului de fabricație;
  • Întocmește necesarul de materiale consumabile și echipamente pentru laborator;
  • Realizează studii și implementează soluții cu scopul îmbunătățirii continue a calității produselor;
  • Completează formularele de control cu rezultatul determinărilor;
  • Respectă regulile și standardele de siguranță în laborator.

Înființată ca producător de nișă de tije și tuburi de piston pentru sisteme hidraulice de ridicare, încărcare și manipulare, NIMET a început cu doar 10 angajați și o unitate de producție de aproximativ 500 mp. La scurt timp după start-up, multinaționala austriacă, Palfinger, liderul global de piață a macaralelor, a intrat într-un joint venture cu compania românească.

În mai puțin de 10 ani, micul producător est-european s-a transformat într-unul dintre cei mai respectați lideri din industrie, cu o prezență globală și peste 800 de angajați. Produsele fabricate în Dâmbovița ajung în 60 de ţări din Europa, America de Sud şi America de Nord.

În prezent, Nimet investeşte într-o nouă fabrică la Târgovişte, care are scopul de a creşte capabilităţile şi a de a completa portofoliul companiei cu produse mai complexe, de nişă.

Prin aplicarea cu CV-ului dvs. la acest job sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea procesului de recrutare.
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024