Gratis

Graphic Designer

BOOKZONE

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la ︁︋︈︇︊︄︎︅​︁︁︀︋​︁︁︎︎​︈︎︋︋​︊︂︆︎︂︂︁︀︊︎︍︅tine?
Să ai cunoștințe avansate în: Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe illustratorOpțional, dar de ajutor: Adobe Premiere, After Effects
- Să ai creativitate și cunoștințe de graphic design atât în online cât și în offline.
- Să ai cunoștințe de prelucrare a imaginilor și fotografiilor;
- Să ai cunoștințe de design, fonturi și machetare necesare transpunerii materialelor de creație într-un format pentru tipar sau producție publicitară;
- Să ai experiență minim 3 ani în domeniul graficii și design-ului;
- Să îți respecți termenele limita și să fii atent la detalii;
- Să ai autonomie în muncă, dar să fii și om de echipa.

Nice to have: cunoștințe în domeniul fotografiei/ videografiei. Cunoștințe în editare foto-video.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale de bază:
  • Realizeaza grafica pentru minimum 5 lansari de carte pe luna.
  • Realizeaza grafica pentru minimum 8 ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀campanii de promovare carte pe luna.
  • Realizeaza grafica unei coperte cu 7 zile inainte de data lansarii.
  • Realizeaza grafica landing page-ului de prezentare al cărții cu 3 zile inainte de data lansarii.
  • Realizeaza grafica promo (ad-uri statice, grafica newsletter, grafica social media) cu 2 zile inainte de data lansarii.
  • Realizeaza grafica pentru evenimentele și lansările fizice.
  • Asigura materiale grafice de calitate corespunzatoare, care se încadrează în standardele de calitate Bookzone și cu imaginea brandului.
Ce îți vom oferi pentru a-ți îndeplini obiectivele și responsabilitățile?

Buget. Bugetul și resursele de care ai nevoie pentru a obține rezultate excelente; nu suntem adepții filozofiei „descurcă-te fără buget, pentru că oricine o poate face cu”.

Susținere. Vei beneficia de o echipă de profesioniști care te vor susține în demersul tău, nu acceptăm ideea de a te descurca singur pentru că “ nu este treaba mea”.

Conditii pe bune. Mediul de lucru te va face să te simți ca acasă și nu ca într-un birou, ținem foarte mult la confortul colegilor noștri și ne dorim să nu îți lipsească nimic.

Descrierea companiei

BOOKZONE - unde oamenii și carțile se intâlnesc.

Suntem în top trei edituri din România după cifra de afaceri, având aproximativ 500 de titluri proprii publicate până în prezent, cu autori remarcabili la nivel național și scriitori premiați la nivel internațional.
Ne bazăm pe magazinul nostru online, dar suntem prezenți și în librării, hipermarketuri sau biblioteci, la nivel național.
În acest moment, suntem prezenți în România și Republica Moldova, și ne dorim să creăm noi puncte de lucru în toată diaspora.

Am organizat cea mai mediatizată Gală a Premiilor Literare la nivel național, Gala premilor Literare Bookzone.

Datorită cifrelor extraordinare, am fost premiați de Registrul Comerțului cu trofeul pentru locul 2 în topul firmelor din România.
Ne mândrim cu faptul că deținem recordul la vânzări pentru autorii români contemporani, atât la categoria "cel mai mare număr de vânzări în primul an de la lansare", cât și ca medie la nivel național.

Care sunt valorile noastre?

Compania noastră are câteva valori fundamentale care ne ghidează modul de lucru, atitudinea la birou și procesul de luare a deciziilor. Te rog să le analizezi cu atenție, deoarece nu sunt doar cuvinte scrise, ci reprezintă litera de lege pentru noi.
Respectam oportunitatea: Intuim și valorificăm oportunitățile de creștere, chiar dacă asta presupune să facem un compromis la predictibilitate și să ne schimbăm prioritățile.
Valoarea calității: Nu facem rabat la calitate, chiar dacă asta presupune să amânăm termenul de lansare al unei cărți.
Marketing next level: Suntem obsedați de marketing și o dovedim prin rezultate. Cu fiecare lansare concurăm cu noi înșine și ne propunem permanent să ne autodepășim.
Eficiență: Eficiența este apanajul oamenilor inteligenți, iar munca pentru utilaje. Folosim cele mai eficiente canale de promovare pentru ca fiecare titlu lansat să devină un bestseller.
Atitudine: Avem atitudinea potrivită: "nu există nu se poate" este mindsetul nostru, nu doar un clișeu.
Respect cu litere mari: Ne respectăm sau ne strângem mâna. Atât de simplu.
Le oferim angajaților un mediu de lucru prietenos, bazat pe susținere și aprecierea performanței, și le pretindem în schimb respect, implicare și promptitudine.
Investim in dezvoltare: Suntem cei mai buni în ceea ce facem și nu ne mulțumim cu atât.Investim constant în pregătirea angajaților pentru a deveni lideri pe piața de carte din România.

Care sunt pasii urmatori?

Dacă simți că ești persoana potrivită pentru a ne ajuta să ducem graphic design-ul Bookzone la următorul nivel, te așteptăm în echipa noastră!

Cum nu suntem adepții interviurilor clasice, te invităm să rezolvi un test ce îți va pune în valoare creativitatea.
În maximum 48 de ore vei primi un răspuns pentru a vedea dacă te califici pentru un prim interviu rapid, în care să ne cunoaștem. Dacă și acolo există chimie, vei parcurge a doua etapă a testului, după care va urma interviul final.

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 25 Iul. 2024