Gratis

Expert Administratie Publica

MINISTERUL INVESTITIILOR SI PROIECTELOR EUROPENE
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii universitare de licență absolvite cu diplomă de licență sau echivalent în domeniul științelor economice
vechime în specialitatea studiilor de minim 7 ani, din care vechime în muncă în domeniul financiar – contabil de minim 3 ani.
Cunoștințe de operare/programare pe calculator – nivel utilizator începător
Disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu.

Mai multe informatii poti gasi pe siteul MIPE, secțiunea CARIERE, anuntul publicat in data de 17.10.2024
Anunț concurs în vederea ocupării a 2 posturi de natură contractuală în afara organigramei Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene și a unităților subordonate, în cadrul proiectului: „Sprijinirea AM PDD în vederea continuării gestionării eficiente a procesului de închidere a POIM 2014-2020 și a implementării PDD 2021-2027”, cod SMIS 162041/328229, la Direcția Generală pentru Dezvoltare Durabilă, Direcția Regională Infrastructură Cluj Napoca, Compartimentul Verificare Financiară – prim nivel
Dosarul se va depune FIZIC la sediul DRI Cluj Napoca, pentru a putea fi luat in considerare.

Descrierea jobului

Verificarea din punct de vedere financiar a cererilor pe prefinanțare, plată, rambursare, după caz, aferente Contractelor de Finanțare din cadrul ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄PDD 2021-2027, respectiv POIM 2014-2020
Întocmirea fișelor de verificare financiară și a rapoartelor de eligibilitate a cheltuielilor solicitate prin cererile transmise de beneficiar
Planificarea și verificarea misiunile de verificare a evidențelor contabile
Verificarea respectării condițiilor privind ajutoarele de stat/minimis – dupa caz

Descrierea companiei

Expert Administrație Publică
2 poziții
Angajator: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
Direcția Generală Program Dezvoltare Durabilă, Cluj-Napoca, Compartimentul de verificare financiară.
Depunerea dosarelor de candidați: 24.10.2024 – 08.11.2024 (sediu DRI Cluj-Napoca, str Take Ionescu nr 72, jud Cluj)
Calendarul desfășurării concursului:
Depunerea dosarelor de candidați: 24.10.2024 - 08.11.2024
Selecția dosarelor de concurs: 11.11.2024 – 12.11.2024
Interviul: 18.11.2024 – 19.11.2024
Afișare rezultate finale: 22.11.2024
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024