Gratis

Electrician intretinere si reparatii- Ploiesti

Bekaert Heating Romania SRL

Candidatul Ideal

Cautam pentru fabrica noastra din Negoiesti, un electrician intretinere.
Compania Bekaert produce arzatoare pentru centralele termice.

Educatie / Calificari:Studii Medii Tehnice
Experienta:Minim 4 ani experienta in domeniu; de preferat in domeniul industrial/productie.
Abilitati profesionale/ Cunostinte:
- Cunostinte bune si foarte bune in domeniul electric.
- Experienta in domeniul intretinerii și reparatiei utilajelor industriale din punct de vedere electric..
- Experienta în domeniul electric reprezinta un avantaj.
- Simt tehnic, dexteritate manuala, atentie la detalii, precizie.
Alte abilitati:
- Managementul timpului
- Sa detina insusiri de personalitate precum: seriozitate, responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, onestitate, atitutidine pozitiva si calitati psihice precum: spirit de obsevatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de analiza si sinteza

Descrierea jobului

  • Executa reglaje electrice si/sau reparatii electrice in vederea asigurarii parametrilor normali de functionare a utilajelor;
  • Desfasoara activitati specifice de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀reparatii, fara disfunctionalitati sau erori;
  • Asigură buna funcţionare a maşinilor si utilajelor pe parcursul fluxului tehnologic, prin întretinerea şi reparaţia conform normelor tehnice a utilajelor din parcul de utilaje al societăţii.
  • Efectuează operaţiunile de reparaţii de natură electrica, intervenind prompt pentru a asigura funcţionarea la parametrii tehnici normali pe toată durata de viaţă a acestora;
  • Coordoneaza lucrarile de intretinere preventiva, corectiva si reactiva, respectand tehnologiile recomandate si raspunzind de calitatea interventiilor coordonate;
  • Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte, identifică elementele ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire;
  • Participă la întocmirea necesarul de piese de schimb şi consumabile în funcţie de lucrări şi la verificarea conformităţii materialelor sosite în atelier;
  • Se ocupa de efectuarea reviziilor dispozitivelor și echipamentelor de productie;
  • Participa activ la acțiuni de îmbunătățire continuă în domeniul echipamentelor și accesoriilor tehnice pentru mașinile utilizate;
  • Participa activ la completarea planului de mentenanta predictiva ( schimburi parti componente ) prin propunerea sau determinarea reala a perioadelor de schimb.
Beneficii: tichete masa (40 lei/zi), tichete vacanta, decontare combustibil transport la/de la fabrica, bonusuri Paste,Craciu, 1 Iunie si asigurare medicala clinica si spitalizare.

Bekaert Heating (Bekaert Combustion Technology (https://heating.bekaert.com) is part of Bekaert and is market leader in the development and production of environmentally friendly and durable gas burners and heat exchangers for residential, commercial and industrial heating applications. With its wide range of high quality technical products and services, Bekaert Heating offers a great value added to its customers. Innovation, technological leadership, high quality products and entrepreneurship are characteristic of the organisation. Bekaert Heating has plants in The Netherlands, China, Romania and the USA and worldwide there are working around 400 employees. Bekaert Combustion Technology B.V. is part of the global Bekaert Group. Bekaert (www.bekaert.com) is a world market and technology leader in steel wire transformation and coating technologies. We pursue to be the preferred supplier for our steel wire products and solutions by continuously delivering superior value to our customers worldwide. Bekaert (Euronext Brussels: BEKB) is a global company with almost 30 000 employees worldwide, headquarters in Belgium and € 4.8 billion in combined revenue.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024