Gratis

Economist

STUDIOSET PRODUCTION SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Căutăm un contabil sau economist cu experiență pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar.

Cerințe:
  • studii superioare în domeniul economic, preferabil cu specializare în contabilitate;
  • experiență anterioară relevantă în contabilitate primară și domenii similare;
  • experiență de lucru cu software-uri de contabilitate;
  • cunoștințe solide de legislație fiscală și contabilitate;
  • cunoștințe solide de operare PC și a software-urilor din suita Microsoft Office (excel, word, powerpoint) precum și a platformelor de comunicare Google
  • abilități excelente de comunicare și lucru în echipă;
  • atenție la detalii și capacitate de analiză;

Descrierea jobului

Candidatul ideal va fi responsabil pentru gestionarea contabilității primare și va colabora strâns cu restul echipei financiare pentru a asigura ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁conformitatea cu normele contabile în vigoare, având ca principale atribuții:
  • sprijină echipa în activități de control financiar și raportare;
  • oferă asistență cu toate rapoartele lunare conform cerințelor interne;
  • asigură suport la auditurile interne și externe și pregătește documentația necesară;
  • realizează și alte raportări, analize ad-hoc solicitate;
  • verifică înregistrarea facturilor emise de furnizori (inclusiv în SPV)
  • asigură înregistrarea corectă și completă a tuturor documentelor contabile ,inclusiv alocarea pe centre de cost corespunzătoare cheltuielilor înregistrate;
  • verifică înregistrările contabile, fișele de cont, balanța lunară și jurnalele contabile;
  • se documentează permanent cu privire la modificările legislației în domeniul contabilității și al fiscalității;
  • asigură suport administrativ și operațional Directorului Financiar, în pregătirea raportărilor lunare către companie și la pregătirea închiderii lunare, conform cerințelor interne;
  • comunică cu toate celelalte departamente conexe;
  • participă activ la întocmirea contractelor, actelor adiționale și anexelor;
  • asigurarea arhivarii documentelor și completării bazei de date;

Studioset este o casă de producție și post-producție, cu sediul în București. Compania a fost înființată în 2007 și este formată dintr-o echipă tânără de profesioniști media care au caștigat numeroase premii de-a lungul carierei lor. Începând cu anul 2010, compania și-a mărit aria de servicii devenind un studio full house, ajungând să fie astăzi unul dintre liderii industriei.

Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024