Gratis

Economist

SC Heinen si Hopman MAR

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:
Studii in domeniu: Contabilitate si informatica de gestiune/Finante
Capacitate de sinteza si analiza, judecata rapida
Bune abilitati de organizare si comunicare
Abilitatea de a lucra in echipa
Seriozitate
Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel conversational

Ce oferim:
Pachet salarial atractiv .
Prime de sărbători.
Bonuri de masă.
Abonament medical
Oportunități de dezvoltare profesională și traininguri de specialitate.
Mediu de lucru dinamic și echipă dedicată.

Descrierea jobului

Descrierea Postului:
Ca Economist vei fi responsabil de gestionarea contabilității primare, de înregistrarea documentelor financiare și de asigurarea respectării procedurilor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈fiscale și contabile în cadrul companiei. Această poziție presupune colaborarea strânsă cu departamentele relevante pentru o bună desfășurare a proceselor financiare și administrative, precum și asigurarea unei arhivări corecte a documentelor, fie fizic, fie digital.

Responsabilitaţi:
Înregistrarea și procesarea documentelor contabile (facturi, bonuri de consum, operațiuni de casă și bancă)
Emiterea facturilor către clienți și gestionarea corespondenței cu aceștia
Operarea deconturilor de cheltuieli și verificarea corectitudinii acestora
Repartizarea costurilor în contabilitatea de gestiune pe centre de cost și profit
Verificarea și monitorizarea jurnalelor de TVA, asigurându-se de conformitatea acestora cu legislația în vigoare
Arhivarea documentelor contabile în format fizic și digital, respectând normele interne și reglementările legale

Heinen si Hopman MAR a fost infiinţată în 2002 si este o filială a Heinen & Hopman Engineering BV din Bunschoten, Olanda. Heinen & Hopman România îşi desfăşoară activitatea în sectorul construcţiilor de nave comerciale, super-yachturi, offshore, nave cu vele, locuinţe temporare pe apă, nave militare, clădiri civile şi industriale.

Heinen & Hopman România furnizează o gamă largă de servicii în domeniile instalaţiilor de aer condiţionat, ventilaţiei mecanice şi încălzirii centralizate, instalaţiilor de răcire şi refrigerare (pe scurt “sisteme HVAC-R”), sistemelor sanitare, sistemelor cu sprinklere pentru protecţie împotriva incendiilor şi sistemelor de mediu, atat pe piaţa locală, cât şi în strainătate.

Extindere în sectorul civil

Din anul 2010 Heinen & Hopman România s-a extins în sectorul civil, începând cu sisteme HVAC pentru clădiri de birouri și spații de depozitare, și continuând cu clădiri industriale, instituții din domeniul sănătății și cu sectorul de transport de mare capacitate. Din anul 2015, Heinen & Hopman România a abordat industria alimentară și cea de băuturi, precum și pe producătorii din cadrul sectorului de retail.

Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024