Gratis

ECONOMIST

LOGICTRANS DISTRIBUTIE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta minimum 4 ani in domeniu financiar-contabil;
- Buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile;
- Cunoasterea Win-Mentor reprezinta un avantaj;
- Limba engleza reprezinta un avantaj;
- Seriozitate, bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Persoana organizata, meticuloasa, dinamica, proactiva, cu atitudine pozitiva, dorinta de dezvoltare;

Descrierea jobului

* Inregistreaza în softul de contabilitate WinMentor documente financiar-contabile;
* Emite facturi catre clienti, proceseaza facturile de la furnizori din ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄E-factura, inregistreaza facturi de la furnizorii externi, opereaza registru casa in lei si valuta, inregistreaza extrase de cont in lei si valuta, programeaza soferii la decont, verifica documentele justificative si foaia de parcurs, calculeaza diurna, intocmeste si inregistreaza decontul;
* Verifica operațiunile financiar-contabile înregistrate;
* Efectueaza confirmari de sold cu partenerii prin punctarea fiselor de cont cu ocazia invertarierii anuale sau ori de cate ori este necesar pe parcursul anului.
* Participă la lucrări premergătoare întocmirii situațiilor financiare anuale.
* Intocmeste situațiile informative către clienți si urmareste situatia furizorilor;
* Colaboreaza cu clienții si frunizorii companiei;
* Verifica lunar tranzactiile din perspectiva TVA;
* Ofera suport celorlalte departamente privind solicitarile financiar contabile;
* Intocmeste periodic rapoarte si analize conform cerintelor interne;Alte sarcini si responsabilitati aferente departamentului financiar contabil, in functie de proiectele companiei si la solicitarea managerului.

Logictrans Distributie presteaza servicii complete de logistica si transport international marfa.

Transportam marfa atat in regim de grupaj cat si in regim de exclusivitate cu autoutilitare cu MTMA de 3.5 tone. Destinatii zilnice pe intreg teritoriul Europei, in spatiul intracomunitar cat si in afara acestuia.

Serviciile noastre:

  • Transport marfuri;
  • Logistica;
  • Casa de expeditii.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024