Gratis

Economist

GRUP CONSTRUCTII EST

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii ecomice superioare specializarea contabilitate/finanțe;
- Experiență anterioară pe un post similar: 0 – 2 ani;
- Cunoștințe operare MS Office;
- Capacitate de adaptare și comunicare;
- Capacitate de a lucra cu termene limită;
- Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Asigură evidența contabilă în relația cu terții;
- Verifică status clienți/furnizori în raport cu ANAF (Registrul inactivi, Registrul TVA, ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Registrul TVA la încasare, Registrul entităților/ unităților de cult);
- Verifică și înregistrează facturi;
- Verifică scadențe clienți/ furnizori;
- Verifică lunar soldul contului clienți/ furnizori;
- Verifică și înregistrează extrasele bancare;
- Asigură evidența contabilă privind operațiunile prin casă;
- Verifică și înregistrează deconturi angajați;
- Îndosariază și arhivează documente;
- Participă la organizarea și efectuarea inventarierii patrimoniului;
- Participă la activitatea de închidere anuală a exercițiului financiar – contabil;
- Depune și ridică documente aparținând societății în relația cu băncile și instituțiile publice;
- Îndeplinește alte sarcini specifice activității financiar – contabile primite de la superiorul direct.

S.C. Grup Construcţii Est S.A, încă de la înfiinţare, s-a constituit ca o unitate axată în primul rând pe componenta de calitate în construcţii. Colectivul firmei este alcătuit din specialişti de înaltă calificare specializat în executie, lucrând cu materiale şi echipamente de înaltă tehnologie, dotarea cu astfel de utilaje fiind o prioritate a firmei.

Scopul nostru e acela de a asigura servicii în condiţii de deplină securitate, atât pentru factorul uman cât şi pentru mediul înconjurător, respectând cerinţele clienţilor noştri.

Urmărim să ne dezvoltăm permanent, sa ne însuşim tehnologii de ultimă generaţie, să folosim materiale noi pentru a putea răspunde exigenţelor clienţilor noştri.

Calitatea lucrărilor executate, respectarea termenelor de execuţie din contractele încheiate cu partenerii de afaceri, precum şi seriozitatea şi responsabilitatea de care dăm dovadă pe parcursul lucrărilor, ne recomandă.

Organizaţia are implementat un sistem de management integrat - calitate, protecţia mediului, sanătate şi securitate în muncă - care urmăreşte creşterea satisfacţiei clienţilor prin îmbunătăţirea continuă a produselor oferite de organizaţie, a proceselor şi a sistemului de management integrat, precum şi prin asigurarea conformităţii cu cerintele clienţilor şi ale reglementărilor aplicabile privind protecţia mediului şi asigurarea securităţii şi sănătăţii personalului propriu şi a părţilor interesate.

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 9 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024