Gratis

ECONOMIST

SOCIETATEA DE SERVICII HIDROENERGETICE HIDROSERV S.A.

Candidatul Ideal

I. Cerinte minime
Absolvent/a studii superioare, licentiat in domeniu economic /stiinte economice/ economie, etc.
Experienta de minim 3 ani in domeniul financiar-contabil;
Abilitati pentru lucrul in echipa ; gandire logica; responsabil, cu initiativa, corect, disciplinat, organizat.

Detalii privind concursului
II. Concursul pentru ocuparea postului de economist va avea loc in data de 12.11.2024, ora10:00, la sediul S.S.R.H.Cluj si consta in sustinerea unei probe scrise.
III. Dosarul de înscriere la concurs se depune in perioada 14.10. - 04.11.2024 în intervalul orar 08:30 – 14:00, la compartimentul Resurse Umane din cadrul S.S.H. Hidroserv S.A. - Sectia de Servicii si Reparatii Hidroenergetice Cluj, strada Taberei nr. 1A sau email:office.cluj@hidroserv.ro si va cuprinde in mod obligatoriu:
- copie acte de identitate;
- acte de studii: diploma care atestă calificarea necesară postului, copie acte calificari, autorizatii, certificari, etc ;
- adeverinte vechime in munca, extras REVISAL , copie carnet de munca(unde este cazul),etc, pentru stabilirea vechimii in munca;
- curriculum vitae format europass;
- adeverinţă medicală „apt pentru postul...” de la medicul de familie.
.* In toate cazurile, copiile actelor vor fi insotite de originale pentru verificarea conformitatii acestora (Nu se vor depune originalele).

* Alte cerinte si informatii sunt disponibile in anuntul publicat pe site-ul companiei : www.hidroserv.ro sau la sediul Sectiei de Servicii si Reparatii Hidroenergetice Cluj.

Descrierea jobului

Efectueaza inregistrari contabile pe baza documentelor justificative, asigurand concordanta intre evidenta sintetica si analitica ;
Urmareste si gestioneaza conturile de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄datorii, creante si debitori.
Opereaza cu instrumentele MC Office si ERP-SAP;
Oferta salariala si beneficiile sunt acordate conform reglementarilor prevazute in C.C.M.-ul companiei.

S.S.H.Hidroserv-S.S.R.H.Cluj presteaza servicii de reparatii la instalatii si agregate energetice, executa lucrari de retehnologizare la echipamentele centralelor hidroelectrice.
S.S.R.H.Cluj desfasoara activitatea prin punctele de lucru din judetul Cluj si Bihor si lucrari prin deplasarea la alte obiective hidroenergetice din tara.

Informatii suplimentare pe site-ul companiei : www.hidroserv.ro
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024