Gratis

Economist

MITLIV REAL ESTATE SRL

Candidatul Ideal

Absolvent(ă) studii superioare economice;
Minim 3 ani experiență ȋn departmentul financiar-contabil;
Abilitati numerice, capacitate de analiza şi de sinteză;
Atenţie la detalii şi capacitatea de a rezolva problemele;
Abilități foarte bune de operare calculator – pachetul Microsoft Office (Word, Excel);
Cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP);
Cunostinte monografie contabila si fiscalitate
Persoanǎ ordonatǎ, meticuloasǎ, capabilǎ sǎ-şi organizeze eficient propriile activitǎţi şi să respecte
termene limitǎ
Abilitǎţi de comunicare şi lucru ȋn echipă;

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui economist, care va face parte din echipa noastră financiară.
Responsabilitățile specifice vor include:
- Ȋnregistrări contabile, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄inclusiv alocarea pe centre de cost corespunzătoare a cheltuielilor ȋnregistrate;
- Verificarea corectitudinii documentelor primare;
- Asigură suportul solicitat ȋn relaţia cu auditorii financiari;
- Verificarea ȋnregistrărilor contabile, fişelor de cont, balanţei lunare şi jurnalelor contabile;
- Analiza balanţei analitice a clienţilor şi furnizorilor, efectuarea de punctaje cu colaboratorii;Analiza stocurilor
- Importa fisiere de productie si bunuri de consum de la liniile de productie.
- Transmite catre ANAF, utilizand aplicatia ERP fisierele E-factura
- Furnizeaza catre sefii de departament diferite informatii si rapoarte .
Suport pentru celelalte departamente privind solicitări financiar-contabile;
Alte activităţi specifice postului.
Se oferă:
- posibilitatea de a lucra într-o companie serioasǎ, de prestigiu;
- pachet salarial atractiv, în funcţie de rezultate.
- tichete de masa;
- cafea, ceaiuri .

Companie cu acoperire nationala, specializata in comertul si distributia produselor siderurgice si a materialelor pentru constructii.
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024