Gratis

Economist

EXTRUPLAST

Candidatul Ideal

Căutăm coleg(ă) pentru postul de:
𝗘𝗰𝗼𝗻𝗼𝗺𝗶𝘀𝘁 - Locatie Ulmeni
Ai spirit de echipă? Ești o persoană pozitivă și meticuloasă?
Atunci te invităm să te alături echipei noastre!

𝗟𝗼𝗰𝗮𝘁̦𝗶𝗲:
Loc. Ulmeni, Jud . Maramureș

𝗖𝗲𝗿𝗶𝗻𝘁̦𝗲:
Candidatul ideal este o persoană responsabilă, serioasă, sociabilă, cu o atenție distributivă în timpul programului de lucru și capabilă de lucrul în echipă.
Sunt necesare cunoștințe de contabiliate de gestiune și contabilitate financiară. De asemenea, trebuie să dețină cunoștințe de legislație și fiscalitate.
Îndeplinirea sarcinilor de servici necesită cunoștințe MS Office.
Constituie avantaj cunoașterea programelor contabile Atto Soft și Neomanager.

Descrierea jobului

𝗕𝗲𝗻𝗲𝗳𝗶𝗰𝗶𝗶:
- oportunități de dezvoltare profesională într-o firmă aflată în dezvoltare;
- pachet salarial motivant;
Persoanele interesate sunt rugate să ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂trimită un CV la natalia.tamasan@extruplast.ro

Fondată în 2004, Extruplast este azi unul dintre principalii producători de sisteme de profile pentru ferestre și uși PVC din România, cu o prezență la nivel european în țări precum Franța, Austria, Belgia, Italia, Spania, Ungaria, Serbia, Luxemburg, Macedonia, Moldova și Bulgaria, cât și în SUA și Canada.
Activitatea începe cu achiziția primelor două linii de producție pentru sistemul de 4 camere, furnizate de Greiner Extrusiontehnik Austria și Kraus Maffei Germania. Un an mai târziu, se finalizează construcția halei de producție și se demarează extinderea capacității de producție cu încă două linii de extruziune cu tehnologie de ultimă generație.
Începând cu anul 2007, Extruplast SRL își extinde rețeaua de distribuție prin depozite proprii în Baia Mare, Cluj Napoca, Zalău, Oradea, Mureș/Alba, Sibiu, Timișoara, București și Constanța, apoi extinderea prin contracte de distribuție pentru zona Moldovei, Argeș, Târgu Jiu și Craiova, livrarea produselor fiind făcută prin flota de camioane proprie. Expansiunea rapidă pe teritoriul României a făcut ca Extruplast SRL să depășească condițiile dificile date de criza anului 2009 și să înregistreze o creștere a cifrei de afaceri cu 62% față de anul precedent.
Odată cu extinderea în teritoriu, gama de produse Extruplast se dezvoltă adăugând în portofoliu și sistemul de profile de 6 camere cu scopul de a acapara încă o zonă de clienți target. Chiar de la început, Extruplast SRL a oferit clienților și posibilitatea de a achiziționa profile înfoliate cu folii decorative, proces dezvoltat în fabrica prin linii de înfoliere proprii. De asemenea, pentru a întări relația cu clienții existenți, în 2010 Extruplast a dezvoltat și a oferit gratuit un software pentru ofertarea, proiectarea și producția tâmplăriei PVC.
Extinderea portofoliului de produse, a serviciilor și a rețelei de distribuție a condus în timp la achiziția de noi echipamente în fabrica, construirea a încă două hale de producție și spații de depozitare acoperite, astfel ca până în prezent am achiziționat 9 linii de extrudare a profilelor, 3 linii de laminare (înfoliere), sistem de marcare și diverse echipamente de control al calităţii.
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 27 Aug. 2024 Expiră 26 Sept. 2024