Gratis

Economist

HRVIZER S.R.L.

Candidatul Ideal

Calificare și Educație: Absolvent de studii superioare în domeniul economic sau contabil.
Experiență: Experiență minimă de 3 ani pe o poziție similară.
Competențe Tehnice: Cunoștințe solide de operare în programele de contabilitate și de gestiune.
Atenție la Detalii: Abilități excelente de analiză și verificare a documentelor contabile.
Abilități de Organizare: Capacitate de a organiza și de a coordona eficient activitățile de gestiune și contabilitate.
Comunicare și Colaborare: Abilități bune de comunicare și de lucru în echipă.
Responsabilitate: Persoană responsabilă, disciplinată și atentă la detalii.

Dacă ești interesat de această oportunitate și te potrivești cu descrierea de mai sus, te invităm să ne contactezi pentru mai multe detalii și să aplici.

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui economist pentru clientul nostru, o companie de renume cu peste 25 de ani de activitate în ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃Galați. Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă și dinamică, te invităm să aplici!

Program de lucru: Luni - Vineri, 08:00 - 16:30

Responsabilități principale:
  • Operarea intrărilor cantitativ-valorice pentru fiecare gestiune în parte.
  • Verificarea NIR-urilor.
  • Operarea raportului de gestiune a producției.
  • Verificarea fișelor de magazie.
  • Întocmirea raportului lunar al balanțelor analitice.
  • Verificarea corelațiilor existente prin urmărirea sistematică a unor rapoarte.
  • Urmărirea realizării bugetului de venituri și cheltuieli.
  • Centralizarea necesarului de mijloace fixe și consumabile.
  • Supervizarea și organizarea inventarelor lunare și anuale.
  • Colaborarea la întocmirea situațiilor financiare și contabile la nivel de societate.
  • Colaborarea la ținerea corectă și la zi a evidenței financiare și contabile.

Suntem o companie de consultanta de resurse umane tanara, care a luat nastere din pasiunea pentru a face bine. Venim cu o perspectiva inovativa dar pragmatica care inglobeaza atat nevoia angajatorilor cat si a angajatilor/candidatilor. Ne dorim sa creem un impact pozitiv in mediul de business romanesc in care cererea si oferta se intalnesc la mijloc.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024