Gratis

Economist

SEVACON IMPEX S.R.L.

Candidatul Ideal

Societate de constructii, angajam ECONOMIST.
Ne dorim sa cunoasteti programul de contabilitate SAGA, Gestionarea stocurilor de marfa, Furnizori (intrari:avize, facturi, plati card/banca/decont), Clienti (iesiri:comenzi, avize, facturi, incasari cash/Card POS), urmarirea situatiilor furnizorilor/clientilor si comunicarea permananta cu acestia, bonuri de consum, arhivare documente] si sa fiti deschis/a pentru asimilarea procedurilor interne de lucru ale societatii, specifice activitatilor de constructii (depozit de materiale de constructii) si transport intern international de marfuri.
De asemenea, ne dorim ca viitorul coleg (viitoarea colega) sa fie o persoana sociabila, cu capacitate de lucru in echipa, sa fie constiincioasa, organizata, determinata si sa aiba o atentie sporita la detalii!

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- inregistreaza in contabilitate facturile primite de la furnizori (utilitati, servicii, marfa, etc), conform procedurilor interne, cu alocarea cheltuielilor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂pe centre de cost si pe perioadele de referinta;
- emite avize, facturi, urmareste comenzile clientilor, asociaza documentele, genereaza si transmite facturile si situatiile catre clienti;
- inregistreaza incasari/plati;
- casierie - lucru cu casa de marcat, P.O.S.;
- opereaza extrasele bancare-incasari si plati (lei/valuta);
- tine evidenta deconturilor angajatilor si inregistreaza toate documentele insotitoare ale acestora;
- intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari catre persoanele responsabile cu recuperarea debitelor;
- gestiunea materialelor de constructii din depozit, participa la inventarierile periodice si efectueaza confirmari de sold cu partenerii, ori de cate ori este necesar;
- participa la intocmirea situatiilor contabile lunare/semestriale/anuale;
- efectueaza operatii de descarcare cheltuieli/venituri in avans si intocmeste situatii pentru verificarea lunara a soldurilor conturilor;
- inregistreaza in contabilitate amortizarea imobilizarilor;
- raspunde de arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor pe care le opereaza;
- se ocupa de verificarea tuturor consumurilor specifice activitatilor societatii;
- are in vedere contactare clienti, punctare fise, ofera raspuns oricaror solicitari de natura financiar-contabila primite de la client;
- inregistreaza contracte, acte aditionale, alte documente clienti si furnizori;
- solicita/verifica documentele semnate cu clientii in original (PV, contracte, acte aditionale)
- alte atributii din fisa postului;

Beneficii:
- Venit fix lunar 950 euro (salariu negociabil in functie de studii, experienta, eficienta)
- tichete de masa
- decontare transport (din Bucuresti sau zonele limitrofe)
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala, decontate de companie

Descrierea companiei

CINE SUNTEM
Compania SEVACON IMPEX a fost înființată în anul 2000, având capital 100% privat, și venind în întâmpinarea nevoii clienților din România de a primi servicii de construcții la cele mai înalte standarde, bazându-ne pe experiența acumulată de echipa noastră în șantiere importante din Germania, Franța,Spania și Israel.

CE OFERIM
Societatea noastră este specializată în execuția de clădiri rezidențiale, realizând structuri de rezistentă din beton armat, finisaje exterioare și finisaje interioare cu o echipă formată din specialiști.
Începând cu anul 2008, prin achiziționarea unei mașini automate de îndreptat, debitat și fasonat oțel beton, dotată cu sistem anti-răsucire, livrăm firmelor de construcții o gamă diversificată de oțel-beton fasonat de la ø 6 până la ø 32 mm.
De asemenea, punem la dispoziție spre închiriere utilaje de construcții, doar împreună cu șofer instruit și autorizat conform legilor în vigoare: Automacara Liebherr 1030/1, Buldoexcavator JCB 3CX SITEMASTER, Camion MAN TGM 18.280 cu macara HIAB, IVECO STRALIS 26t dotat cu Macara PALFINGER 20002, Macara Turn Liebherr, Pompă de Beton PUTZMEISTER.
Din 2013, am dezvoltat SEVACON Online – depozit online de materiale de construcții, specializat în produse de zidărie, mortare, ciment și adezivi, sisteme termoizolații, vopsele și amorse, placări ceramice Klinker, acoperisuri și amenajări exterioare având ca parteneri Phorotherm, Brikston, Ytong, Welde, Semmelrock, Caparol, Baumit, Holcim si Tondach.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 26 Aug. 2024 Expiră 25 Sept. 2024