Gratis

Economist

BRIO GRUP SRL

Descrierea jobului

SIMIGERIA PETRU este în căutarea unei persoane cu minim 2 ani de experiență în domeniul economiei sau contabilității, care ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀︋︍︊︎︋︋︈︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎să ocupe postul de Economist.

Responsabilități:
  • Realizarea înregistrărilor contabile și închiderea lunară a conturilor, in conformitate cu legislația fiscală și financiară.
  • Gestionarea și monitorizarea evidențelor contabile zilnice.
  • Elaborarea și prezentarea rapoartelor financiare periodice.
  • Supravegherea proceselor din departament.
  • Colaborarea cu echipa de management pentru eficientizarea proceselor financiare.
  • Gestionarea relațiilor cu instituțiile financiare și autoritățile fiscale.

Cerințe:
  • Studii superioare finalizate cu specializare în economie.
  • Minim 2 ani de experiență în domeniul economic sau contabil.
  • Cunoștințe solide de contabilitate și legislație fiscală.
  • Abilități avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office, în special Excel.
  • Capacitatea de a lucra cu termene limită stricte.
  • Atenție la detalii și abilități analitice.
  • Excelente abilități de comunicare și lucru în echipă.

Beneficii:
  • Salariu atractiv.
  • Mediu de lucru dinamic și plăcut.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să adaugati CV-ul dumneavoastră!

PETRU - Simigerie / Traditie din 1939 este marca inregistrata si reflecta un amestec de experienta , traditie , gust si rigoare pentru calitate.

Covrigii pe care, sperăm, îi serviţi astăzi cu plăcere sunt “strănepoţii” covrigilor care odinioară, ieşeau aburind din vatra unei brutării vestite din anii 1900. Petru, la vremea aceea un tânăr visător şi vrednic, a obţinut în 1937 Cartea de Meşter, iar în 1940 Brevetul de Meserie pe care şi astăzi scrie cu litere mândre, BRUTAR.
În 1939 visul lui Petru prinde contur, el îşi comandă utilaje nemţeşti, ca totul să iasă ”zeiss” şi, în scurt timp, îşi deschide propria Brutărie-Simigerie.

BRIO GROUP este o companie infiintata in anul 2006 ,ce are ca obiect de activitate producerea si comercializarea produselor alimentare . Gama de produse face parte din categoria - panificatie, producem si comercializam covrigi si specialitati ,in puncte proprii sau inchiriate.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 17 Iul. 2024