Gratis

Economist

Open Team SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un candidat care să îndeplinească următoarele criterii:
  • Minim 2 ani de experiență pe o poziție similară în domeniul economic
  • Cunoștințe medii spre avansate în utilizarea Excel, Word și Gmail/Drive.
  • Persoană dinamică și foarte bine organizată, capabilă să gestioneze eficient sarcinile și termenele limită.
  • Caracter sociabil și deschis,
  • Precizie și responsabilitate în realizarea activităților economice
  • Abilitatea de a colabora eficient în echipă și de a comunica clar și concis.

Descrierea jobului

  • Responsabilități:
  • Facturare:
- Înregistrarea facturilor de la clienți și furnizori.
- Întocmirea periodică a facturilor de ieșire către ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄clienții companiei.
- intocmire situatii actualizate a contractelor – valoare contract, facturat, rest de facturat.
  • Gestionarea plăților și încasărilor:
- Întocmirea situației plăților și a încasărilor.
- Efectuarea plăților conform facturilor furnizorilor și asigurarea corectitudinii sumelor facturate, conform contractelor.
- Urmărirea facturilor scadente de la furnizori și înregistrarea lor la plată.
- Înregistrarea extraselor bancare.

Obligații fiscale:
- Asigurarea și răspunderea pentru îndeplinirea la termen a obligațiilor societății față de bugetul statului și terți, conform dispozițiilor legale în vigoare.

Operațiuni specifice:
- Operarea deconturilor de curier și deconturi clienți.
- Operare în e-Factura din SPV, SmartBill, Conect X
  • Dacă te regăsești în această descriere și ești pregătit să te alături echipei noastre dinamice, așteptăm cu interes candidatura ta!

TEAM Courier este furnizorul de servicii de curierat rapid cu o reputație solidă în livrarea de colete în aceeași zi în București. Echipa noastră dedicată și eficientă se asigură că fiecare colet ajunge la destinație în timp util și în condiții excelente.

Suntem în căutarea unor colegi pasionați și dornici să inoveze în industria de curierat. Dacă ești în căutarea unei echipe care să îți ofere oportunități de creștere și să împărtășească aceeași viziune, te invităm să te alături nouă.

Hai să construim împreună și să facem diferența în această piață!

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024