Gratis

Economist

IG WATTEEUW ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniu economic;
Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara;
Cunostinte avansate de operare MS Office (Word, Excel);
Cunostinte de lb. engleza – nivel avansat;
Cunoasterea unui sistem ERP constituie un avantaj;
Aptitudini excelente de analiza si sinteza.
Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Intocmeste si transmite facturi interne si externe ;
Intocmeste documentatia si asigura suport livrarilor intracomunitare ;
Intocmeste declaratii si alte ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁documente pentru VAMA, legate de exportul de marfuri ;
Tine evidenta documentelor si elaborareaza declaratia INTRASTAT (achizitii si livrari) ;
Tine evidenta raporturilor legate de facturile emise in luna, stocuri in custodie, vanzari ;
Intocmeste documentatia pentru obtinerea autorizatiilor de import si pentru detinerea utilajelor cu regim special (ANCEX/CNCAN) ;
Intocmeste ordine de plata pentru furnizori, etc ;
Incarca facturi electronice in sistemul national e-Factura.

IG Watteeuw este o companie multinationala cu capital Belgian, din platforma BMT Romania. IG Watteeuw Romania produce roti dintate si componente pentru cutii de viteza, transmisii pentru trenuri, metrouri, compresoare, vapoare si alte echipamente industriale de inalta precizie, adresate clientilor de notorietate din piata externa. Detinem si utilizam echipamente CNC de ultima generatie si personal cu cel mai inalt nivel de calificare si cunostinte. Ne concentram pe continua inovare, imbunatatire si standardizarea proceselor pentru a aduce mai multa valoare companiei noastre. Angajatii companiei beneficiaza de autonomie intr-un mediu de lucru bazat pe calitate, productivitate, securitate si inspiratie. Dezvoltarea, cresterea nivelului de cunostinte, flexibilizarea, implicarea, deschiderea si respectul reprezinta cheia catre obtinerea unei afaceri stabile si a excelentei operationale.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024