Gratis

Economist in cadrul Serviciului Financiar Contabil

S.C. BAVARIA SERVICE S.R.L.

Candidatul Ideal

• Studii superioare: Finanțe / Contabilitate;
• Experiență minimă de 3 ani într-o poziție financiară sau contabilă;
• Experiența într-o companie de producție este un plus;
• Capacitatea de a îndruma și de a colabora cu alte echipe pentru a se asigura că sunt utilizate procese financiare adecvate;
• Bună înțelegere a principiilor contabile;
• Nivel ridicat de responsabilitate; atenție la detalii;
• Capacitate de a lucra cu termene limită.

Descrierea jobului

• Gestionarea conturilor de plată, inclusiv facturile de achiziție, plățile;
• Contabilizează și înregistrează facturile furnizorilor de servicii și verifică ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈dacă datele înscrise în factură sunt în conformitate cu documentele atașate;
• Gestionarea procesului de decontare a clienților, inclusiv a decontărilor între companii;
• Pregătirea lunară a conturilor de gestiune;
• Pregătirea altor rapoarte ad-hoc;
• Responsabil pentru completarea declarațiilor de TVA;
• Asistență la auditul situațiilor financiare anuale;
• Asistență la buget și previziuni;
• Asistență la pregătirea rapoartelor de reglementare;
• Asigură interfața cu companiile de leasing financiar în legătură cu deschiderea, buna desfășurare și închiderea contractelor;
• Pregătește rapoarte lunare solicitate de conducere;
• Oferă sprijin pentru analiza consultantului fiscal, a auditorilor cu privire la înregistrările făcute;
• Colaborează la păstrarea corectă și la zi a evidenței financiare și contabile;
• Participă la managementul stocurilor companiei la sfârșitul anului și ori de câte ori este nevoie;
• Asigurarea ca sistemele automate funcționează fără probleme și ridicarea eventualelor probleme în timp util.

DE 17 ANI SC BAVARIA SERVICE SRL ESTE ACTIVA IN DOMENIUL INSTALATIILOR TERMICE . DISTRIBUITOR CENTRALE TERMICE : SAUNIER DUVAL ,VAILLANT, PROTHERM,IMMERGAS . CONSTANTA
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024