Gratis

Economist(ă) - Serviciul Financiar-Contabilitate

R.A.U. BOOKSTORE SRL

Candidatul Ideal

Cine ești tu?

Ești un economist pasionat, gata să aduci contribuții semnificative într-un mediu dinamic și prietenos? Suntem în căutarea unei persoane cu experiență solidă în domeniul financiar-contabil, care își dorește să se dezvolte continuu alături de echipa noastră!

Cine suntem noi?

Alătură-te echipei noastre și descoperă oportunitatea de a lucra într-o instituție privată de învățământ superior, unde educația și dezvoltarea continuă sunt priorități nu doar pentru studenți, ci și pentru echipa noastră. Aici, vei avea șansa să crești alături de profesioniști într-un mediu academic inovativ și dinamic.
Ce ne dorim de la tine:
Studii superioare în domeniul economic - este fundația pe care ne bazăm.
Minim 3 ani experiență în domeniul financiar/contabil - pentru a înțelege provocările și oportunitățile din activitatea zilnică.
Cunoștințe ERP WinMENTOR ENTERPRISE - dacă ai lucrat cu acest sistem, este un mare plus!
Abilități MS Office (Word și Excel) - vei avea nevoie de ele pentru a gestiona diverse documente și rapoarte.
Ești organizat, dinamic și ai un spirit de echipă bine dezvoltat – acestea sunt calități esențiale pentru succesul în echipa noastră.
O dorință puternică de a învăța și de a te dezvolta - suntem deschiși să te sprijinim în dezvoltarea ta profesională.

Descrierea jobului

Ce vei face alături de noi:

Vei gestiona documente financiar-contabile esențiale, precum facturi, state de salarii, registre de casă ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀și extrase de cont.
Te vei ocupa de realizarea rapoartelor și analizelor financiare pentru management, contribuind astfel la decizii strategice importante.
Vei participa activ la închiderea de lună și de an – o ocazie excelentă de a-ți demonstra abilitățile.
Vei gestiona dosarele financiare și plățile studenților, fiind un punct de legătură important în comunicarea cu aceștia.
Înregistrarea și actualizarea plăților, gestionarea contractelor și întocmirea de situații statistice – acestea vor face parte din rutina ta zilnică.
În plus, vei avea șansa să participi la operațiuni de inventariere a patrimoniului și să contribui la diverse procese financiare.

Cum te răsplătim?

Tichete de masă de 40 lei/zi – pentru a face prânzurile mai savuroase!
Decont transport de 100 lei/lună – pentru a te sprijini în navetă.
Investim în dezvoltarea ta – decontăm costuri de formare profesională și îți oferim oportunități de creștere.
Bonusuri în funcție de performanță – ne asigurăm că eforturile tale sunt recunoscute.
Zile suplimentare de concediu – pentru că știm cât de importantă este relaxarea.
Zi liberă plătită de ziua ta – merită să te bucuri de ziua ta fără griji!
Posibilitatea de a beneficia de o bursă Erasmus – îți oferim ocazia să te perfecționezi la o instituție parteneră din străinătate.

Dacă ți-ai regăsit entuziasmul citind aceste rânduri și simți că ai tot ce e nevoie pentru a face parte din echipa noastră, așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Universitatea Româno-Americană este instituție de învățământ superior, persoană juridică de drept privat și de utilitate publică, parte a sistemului national de învățământ.
MISIUNE: Să ofere EDUCAȚIE și CERCETARE la un înalt standard de CALITATE, într-un climat intern stimulativ intelectual atât pentru studenți, cât și pentru întreagă comunitate academica.
VIZIUNE: Promovând un management academic prin excelență strategic, Universitatea Româno-Americană este recunoscută la nivel național și internațional ca o universitate de elită.
VALORI: Promovarea excelenței, creativitate și inovare, libertate de gândire și exprimare, responsabilitate profesională, morală și socială, cooperare și comunicare.
Website: www.rau.ro
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 6 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024