Gratis

Economist Contabil

Candidatul Ideal

-Cunoștințe solide de legislația fiscală și contabilă;
-Atenție la detalii și capacitate de analiză;
-Studii superioare în domeniul economic, preferabil specializare în contabilitate;
-Cunoștințe bune de operare PC [Microsoft Office] și în programe specifice de contabilitate;

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
-Emiterea facturilor și transmiterea acestora pe platforma E-factura;
-Urmărirea facturilor de intrare scadente și înregistrarea acestora la plată;
-Întocmirea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄și menținerea evidenței documentelor de trezorerie, gestionarea fluxului de numerar și a registrului de casă;
-Urmărirea ︁și verificarea contractelor de execuție și propunerea de condiții comerciale;
-Verificarea și centralizarea documentelor pentru dosarul de închidere lunară și transmiterea acestora către firma de contabilitate externalizată;
-Confirmarea soldurilor cu partenerii si analizarea fiselor client;
-Intocmirea documentatie necesare in relatie cu ANAF, ONRC, Banca, etc
-Participarea la elaborarea bugetelor anuale;

BENEFICII
- Bonuri de masă;
- Actualizări recurente ale pachetului salarial;
- Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea în companie;
- Training de specialitate;
- Oportunități de dezvoltare profesională;
- Mediu stabil de lucru;

Descrierea companiei

Cine suntem

MHT Experience răspunde cerinţelor pieţei printr-o abordare integrată, astfel fiecare soluție este configurată în aşa fel încât să răspunda nevoilor clienților și a industriei în care activează. Personalul format din ingineri, proiectanţi creează soluţiile tehnologice perfect armonizate cu cele mai exigente cerinţe ale clienţilor, folosind pe lânga cele mai noi inovaţii în domeniu şi know-how-ul personalului.

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 4 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024