Gratis

Economist contabilitate

OLTENIA LOGICONT S.R.L.

Candidatul Ideal

Responsabil, capabil, dornic de dezvoltare profesionala.
Persoana deschisa, optimista.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Evidenta contabila societati cu capital privat:
· efectueaza inregistrari si tine evidenta imobilizărilor, stocurilor, terților, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀și rezultatelor, contabilitatea angajamentelor și altor elemente patrimoniale;
· calculeaza salariile si intocmeste statul de plata;
· răspunde de consemnarea corectă și la timp, a tuturor operatiunilor ce afectează patrimoniul societății;
· răspunde de stabilirea corectă a documentelor care se întocmesc și de circuitul lor în cadrul societății;
· participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului si la valorificarea rezultatelor inventarierii;
· asigură și răspunde de elaborarea balanței de verificare la termenele stabilite de legislația în vigoare;
· asigură și răspunde de depunerea la termen a declaratiilor fiscale;
· alte sarcini pentru buna desfasurare a activitatilor in departamentul financiar contabil: analize credit, trimitere documentatii catre clienti etc.

OLTENIA LOGICONT S.R.L. este o societate comerciala cu capital integral privat, avand ca obiect principal de activitate “Activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal – CAEN 6920”.
Societatea presteaza servicii de contabilitate, avand incheiate contracte cu peste 100 clienti ce desfasoara activitate in diverse domenii:
sanatate (policlinici, spitale private);
productie;
comert cu amanuntul si ridicata;
servicii
intermedieri;
productie confectii metalice;
alimentatie publica;
industria lemnului;
consultanta;
export, import;
organizatii neguvernamentale,dar si alte activitati suport pentru intreprinderi, cod CAEN 8299

Societatea face parte dintr-un grup de firme de contabilitate, impreuna cu REGIOCONT SRL Craiova.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024