Gratis

ECONOMIST- CONTABIL

OLIMP IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
- studii superioare economice;
- experienta minim 2 ani intr-un post similar;
- cunoasterea programului WinMentor;
- cunoasterea legislatiei in vigoare si a documentelor financiar-contabile;
- cunostiinte minime de salarizare;
- capacitate de analiza, sinteza, organizare si gandire logica;
- atentie catre detalii, responsabilitate, seriozitate, corectitudine;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- inregistrarea documentelor contabile in programul de contabilitate;
- intocmeste bilanturi, declaratii, balanta, situatii de profit- pierdere, bugete si ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁prognoze financiare;
- verificarea conturilor analitice furnizori/clienti;
- registrul de casa;
- verificarea registrelor contabile si a jurnalelor de TVA;
- gestionarea contractelor cu clientii;
- reevaluarea soldurilor la furnizori externi clienti externi si disponibilitati in valuta;
- inregistrarea extraselor de cont;
- inregistrarea cheltuieliror cu salariile si repartizarea acestor pe centre de cost
- efectueaza operatiunile de inchidere contabilitate lunara/ trimestriala/ anuala;
- intocmirea altor situatii operative cerute de conducerea societatii;

Benbeficii:
* contract individual de munca pe durata nedeterminata;
* tichete de masa;
* pachet salarial atractiv;

Programul de lucru:
Luni - Vineri, de la ora 08:00 la 17:00.
Se lucreaza 1 sambata pe luna de la 08:00 la 13:00.
Mai multe detalii la nr. de telefon: 0722 365 101

SC OLIMP-IMPEX SRL ORADEA Producător țiglă metalică, tablă cutată, sisteme pluviale, profile metalice

www.olimpimpex.ro

Publicat 13 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 13 Iul. 2024