Gratis

Economist / Contabil

Getfrankly
2 poziții

Candidatul Ideal

Clientul nostru este o companie de servicii financiar-contabilie cu sediul în Cluj-Napoca, specializată în a oferi o gamă largă de servicii contabile de calitate pentru o varietate de clienți, de la mici startup-uri la companii mari cu traditie in Cluj. Acestia se mândresc cu o echipă de profesioniști experimentați și dedicați, care sunt pasionați de a oferi cele mai bune soluții contabile clienților sai.

Misiunea acestui post constă în asigurarea unei gestionări eficiente a operațiunilor financiare și contabile, contribuind la atingerea obiectivelor contabile și menținerea conformității cu reglementările financiare și contabile, în beneficiul clienților.

Abilitati si cunostinte:
  • Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate
  • Cunostinte solide pentru legislatia si sistemul organizatoric si financiar-contabil;
  • Conducerea contabilitatii computerizate in SAGA
  • Capacitate de analiza, sinteza, organizare si conducere, gandire logica
  • Persoana corecta, serioasa, obiectiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Respecta toate reglementările contabile-financiare
  • Inregistreaza documentele financiar-contabile in programul de contabilitate(Saga)
  • Arhiveaza documentele cu care lucreaza
  • Verifica corelatia ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁intre datele din contabilitate si gestiuni
  • Verifica corectitudinea documentelor primare pe care le inregistreaza in contabilitate
  • Pregateste documentele necesare inventarierii faptice
  • Verifica lunar balantele de verificare
  • Intocmeste declaratiile fiscale si bilanturile pentru clientii din portofoliu
  • Intocmeste contracte de munca, adeverinte vechime, acte aditionale, decizi incetare
  • Contracte de munca
  • Intocmeste statele de plata pentru clientii din portofoliu si pontajul

Despre oferta
  • Echipa profesionista si pasionata de domeniul financiar
  • Bonus anual de performanta
  • Prime de sarbatori
  • NU se fac ore suplimentare.
  • Programul 08:00-16:00
  • Locatie Centrala

Descrierea companiei

De ce GetFrankly?

La GetFrankly ghidăm talentul și creăm viitor.

Înțelegem că o schimbare în carieră nu este doar despre un nou rol, ci este despre găsirea unui loc în care abilitățile, ambițiile și valorile tale se aliniază.

Sună-ne pentru a discuta despre ceea ce este important pentru cariera și viitorul tău, iar noi vom face tot posibilul să te implicăm în proiecte interesante și să-ți oferim opțiuni de carieră împlinitoare.

Te vom ghida către mediul potrivit în care abilitățile tale vor prospera și vor avea un impact semnificativ.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024