Gratis

Director Tehnic CONSTRUCTII

COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL

Candidatul Ideal

• Studii tehnice: Facultatea de Construcții;​
• Abilitatea de a livra rezultate, excelente abilități decizionale, anticipare și previzionare;
• Excelente abilități de leadership și management, peste 3 ani de experiență în coordonarea unui departament tehnic de execuție;
• Capacitatea de a citi și interpreta informații de bază financiare, conștientizând rentabilitatea
unei acțiuni;
• Bune conexiuni în piața de profil din Brașov: furnizorii de servicii, furnizorii de materiale și
furnizorii de echipamente.

Descrierea jobului

• Coordonează activitatea Departamentului Tehnic de Execuție (în subordinea directă are
Manageri de Proiect);
• Stabilește strategia de abordare a ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁proiectelor, termenele de finalizare și nivelul de calitate
împreună cu Top Management-ul;
• Transpune informațiile complexe în informații prioritare și acțiuni strategice necesare încadrării
în graficul de execuție;
• Verifică și validează încadrarea în budget a fiecărui proiect;
• Validează alocarea și/sau necesarul de resurse per fiecare proiect;
• Oferă echipei din subordine feedback și suport constant în rezolvarea problemelor tehnice;
• Supervizează derularea execuției lucrărilor și respectarea Proiectelor Tehnice și a contractelor;
• Conduce echipa tehnică delegând sarcini și asigurandu-se de respectarea și îndeplinirea lor;
• Verifică situațiile de lucrări întocmite de Șefii de Șantier și Managerii de Proiect;
• Soluționează problemele din șantier care nu necesită soluții din partea proiectantului sau decizii
din partea Top Managementului ;
• Conduce ședințele săptămânale ale departamentului în care se dezbat și se soluționează
problemele fiecărui proiect (tehnice, organizatorice, financiare sau contractuale);
• Coordonează derularea execuției proiectelor pentru asigurarea nivelului de calitate stabilit prin
proiect, respectarea bugetului, a graficului de execuție asumat și a Contractului/Contractelor;
• Asigură coordonarea activității departamentului tehnic de execuție cu obiectivele
organizaționale.
• Validarea ofertelor și negocierea contractelor în limitele împuternicirii primite;
• Asigură legătura cu Proiectantul General, cu Responsabilul Tehnic ︁cu Execuția/Diriginții de
Șantier, cu Antreprenorul General/Antreprenorii de Specialitate, în limita împuternicirii primite;
• Reprezintă COSMOPOLIT în fața Autorităților Române.

Viziunea „All in one” pe care este construit brandul Cosmopolit este o expresie a pasiunii pentru calitate, completată de atenția constantă asupra detaliilor ce fac creațiile Cosmopolit potrivite celor care-și doresc unicitate. Fiecare proiect imobiliar este creat in-house de la dezvoltare, proiectare, construcție și până la vânzare și închiriere.
Misiunea asumată de Cosmopolit, aceea de a oferi cea mai bună experiență de real estate din România, este esența tuturor proiectelor. Ea vine în întâmpinarea dorințelor viitorilor proprietari și aduce în plus dimensiunea emoțională și statutară a unui stil de viață premium.
Credem că cel mai important loc în care timpul trebuie să fie de valoare este acasă, pentru că aici e te întorci ca să te reîncarci pentru tot ce faci. De aceea, Cosmopolit rămâne fidel angajamentului față de valorile premium, atât ale brandului, cât și ale tale.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 24 Oct. 2024