Gratis

DIRECTOR TEHNIC - INSTALATII

MEGA EDIL SRL

Candidatul Ideal

DIRECTOR TEHNIC INSTALATII
STUDII : absolvent al invatamantului superior tehnic (specializarea instalaţii :lucrari de alimentare cu apă si canalizare).

CUNOSTINTE :
- Cunostinte tehnice solide in domeniul instalatiilor pentru constructii (specialitatea instalatii-lucrari de alimentare cu apa si canalizare);
- Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul instalatiilor pentru constructii (acte normative, reglementări tehnice în vigoare, regulamente, proceduri, specificaţii tehnice, normative, instrucţiuni tehnice, ghiduri şi metodologii), atat in ceea ce priveste legalitatea executării lucrărilor de instalatii pentru construcţii, cat şi calitatea acestora ;
- Cunostinte in domeniul managementului organizational-organizarea si conducerea activitatii personalului din subordine
- Cunostinte de operare pe calculator.

Descrierea jobului

- Urmareste respectarea cerintelor legislatiei in vigoare din domeniu (acte normative, reglementări tehnice în vigoare, regulamente, proceduri, specificaţii tehnice, normative, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀instrucţiuni tehnice, ghiduri şi metodologii), atat in ceea ce priveste legalitatea executării lucrărilor de construcţii, cat şi calitatea lucrărilor de construcţii ;
- Verifica si urmareste activitatea de executie pe santier, desfasurarea si finalizarea lucrarilor in conformitate cu prevederile proiectelor tehnice si a detaliilor de executie, documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si ale procedeelor tehnice de executie, in vederea asigurarii nivelului de calitate prevazut in acestea, in documentatiile de atribuire si in conformitate cu termenele si celelalte prevederi contractuale in care societatea este parte ;
- Intocmeste complet, corect si la termen documentele specifice (atasamente,
situatii de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic) ;
- Participa la toate fazele determinante ale lucrarilor ;
- Colaboreaza cu autoritatile din domeniul constructiilor, autoritatile contractante, dirigintii de santier, responsabilii tehnici cu executia, subantreprenori, sefii de santiere si sefii punctelor de lucru ;
- Verifica si coordoneaza activitatea echipelor de muncitori si a subcontractantilor din santier.

Descrierea companiei

MEGA EDIL ORIUNDE CONSTRUIM CU PLACERE

Constructii civile si industriale, constructii edilitare, drumuri si poduri

Societatea MEGA EDIL SRL este o companie cu experienta, care asigura solutii complete pentru o gama larga de activitati in domeniul constructiilor civile si industriale, lucrari de alimentari cu apa, canalizari, executii statii de tratare si epurare a apei, lucrari de reabilitare si asfaltare de drumuri, lucrari de imbunatatiri funciare (sisteme de irigatii, desecari, decolmatari), lucrari speciale de constructii hidrotehnice, structuri de rezistenta, finisaje interioare, fatade, placari ceramice, sape si tencuieli mecanizate.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024