Gratis

Director Național de Vânzări

Fomco Solar Systems

Candidatul Ideal

Criterii de eligibilitate:

Studii superioare, de preferat în domeniul tehnic sau comercial.
Minim 3 ani de experiență într-un rol de leadership în vânzări, de preferință în industria fotovoltaică sau sectoare tehnice similare.
Abilități excelente de leadership, comunicare și analiză.
Afinitate tehnică și experiență în coordonarea echipelor de vânzări cu rezultate dovedite.
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Formarea, coordonarea și motivarea echipei de vânzări, asigurând performanța și angajamentul echipei. (Avem puncte de lucru în ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀județele MS, HR, BV, CJ, SB, BN, BH, HD)
Optimizarea sistemului de motivare pentru a susține dezvoltarea continuă și performanța echipei.
Organizarea de sesiuni periodice de training și dezvoltare profesională.
Monitorizarea performanței vânzărilor și analizarea datelor pentru identificarea tendințelor și oportunităților de pe piață.
Elaborarea de rapoarte detaliate și prezentarea rezultatelor către conducere pentru luarea deciziilor strategice.
Evaluarea periodică a indicatorilor de performanță și ajustarea obiectivelor de vânzări în funcție de rezultate.
Identificarea oportunităților de creștere și expansiune în domeniul fotovoltaic.
Inovarea și adaptarea strategiilor de vânzări pentru a răspunde cerințelor dinamice ale pieței.
Colaborarea cu departamentul de marketing pentru dezvoltarea de campanii promoționale eficiente.
Reprezentarea companiei la târguri, expoziții și conferințe naționale și internaționale.
Construirea și întreținerea relațiilor cu partenerii și clienții cheie.
Organizarea auditurilor de vânzări pentru a asigura respectarea standardelor de calitate și eficiență.
Oferirea de suport continuu echipei de vânzări pentru gestionarea provocărilor și optimizarea proceselor de vânzare.

Ce îți oferim:

Oportunitatea de a fi parte din creșterea unei companii ambițioase într-un sector inovator și în expansiune.
Salariu competitiv, negociabil în funcție de experiență și competențe, alcătuit dintr-o parte fixă și una variabilă, în funcție de realizări.
Pachet atractiv de beneficii, inclusiv opțiuni pentru dezvoltare profesională și personală.

Descrierea companiei

Despre Fomco Solar Systems:

Fomco Solar Systems, parte a Grupului Fomco, este un jucător emergent pe piața sistemelor fotovoltaice din România. Fondată în 2011, compania își propune să reducă costurile energetice și amprenta ecologică a clienților prin dezvoltarea de soluții fotovoltaice pentru uz rezidențial și industrial. Cu ambiția de a se clasa în top 3 companii naționale în următorii 5 ani, Fomco Solar Systems caută un lider dedicat pentru a coordona departamentul de vânzări.

Despre Fomco Group:

Fomco Group este un grup format din 7 companii, cu o experiență de peste 20 de ani în diverse domenii, inclusiv energie regenerabilă, imobiliare, tehnologie și transporturi. Ne mândrim cu o echipă dedicată și profesionistă, care ne ajută să implementăm soluții inovatoare și de calitate pentru clienții noștri. La Fomco Group, succesul companiei este măsurat prin satisfacția și dezvoltarea profesională a angajaților. Dorim să contribuim activ la creșterea lor personală și profesională, asigurându-ne că fiecare coleg are motive să zâmbească.
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024