Gratis

Director gradinita particulara

ASOCIATIA ,, BAMBI

Candidatul Ideal

- studii universitare, licență pentru învățământul preșcolar, liceul pedagogic-educatoare, reconversie profesională educator/profesor în învățământul preșcolar;
- minim gradul didactic Definitiv;
- experință într-o funcție de conducere de minim 2 ani;
- capacitate de organizare, coordonare, planificare a activităților specifice postului de director unitate de învățământ, spirit întreprinzător, atenţie acordată detaliilor, flexibilitate;
- preocupare permanentă pentru perfecționarea profesională și deschidere pentru aplicarea/implementarea metodelor pedagogice moderne;
- cunoştinte foarte bune de operare PC (MS Office Word, Excel, internet);

Descrierea jobului

-entuziasm, pasiune, creativitate și capacitate de relaționare cu copiii și părinții;
- asigura conducerea executiva a unitatii de invatamant prescolar, ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀in conformitate cu atributiile conferite de legislatia in vigoare
- intocmeste documentele si rapoartele tematice cerute de inspectoratul scolar, Ministerul Educatiei si autoritatile locale
- reprezinta unitatea in relatiile cu autoritatile: inspectii scolare, diverse controale etc.
- asigura activitatea de indrumare si control asupra activitatii intregului personal salariat
- incurajeaza si sustine colegii , in vederea motivarii pentru formare continua si pentru crearea in unitate a unui climat optim desfasurarii procesului de invatamant

Gradinita autorizata ARACIP , care reprezinta un spatiu unic de invatare , facand dovada calitatii si performantei in educatie. Serviciile educationale oferite fiind un punct cheie in desfasurarea activitatii noastre .
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024