Gratis

Director comercial de strategie si dezvoltare

Mopan Suceava S.A.

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unei persoane care sa aiba o experienta vasta in gestionarea proceselor comerciale si de dezvolare . Trebuie sa demonstreze abilitati excelente de negociere cu clientii precum si capacitatea dovedita de a dezvolta strategii de dezvoltare pe termen scurt si lung.
Cautam un lider excelent, capabil sa dezvolte strategii de optimizare a productiei in functie de vanzari.
Abilitati analitice si financiare solide sunt esentiale pentru a evalua corect clientii existenti si potentialii clienti.
Comunicarea si gestionarea proiectelor de dezvoltare trebuie sa fie puncte forte.

Descrierea jobului

Dezvoltarea si implementarea de strategii comerciale si de dezvoltare.
Supervizarea si gestionarea intregului proces de comercializare a produselor finite din ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀toate fabricile de productie, apartinand societatii.
Negocierea contractelor cu clientii existenti si potentialii clienti pentru obtinerea celor mai bune conditii
Dezvoltarea si gestionarea departamentului comercial
Identificarea si implementarea a noi programe inovatoare de dezvoltare in cadrul departamentului comercial
Propunerea si stabilirea necesarului de materie prima in conformitate cu planul de productie si vanzari aprobat de catre conducere.

S.C. Mopan Suceava S.A este o companie cu capital romanesc care s-a constituit pe structura vechii intreprinderi de Morarit si Panificatie, a preluat tot ce a fost valoros si a dus mai departe, dezvoltand unul dintre cele mai puternice branduri in domeniu din Moldova si din tara.

Echipa MOPAN, formată din peste 700 de salariați din care peste 150 au pregătire superioară, este formată atât din specialiști cu experiență de zeci de ani în panificație dar și din tineri absolvenți ai facultăților de profil.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024