Gratis

Customer Support Specialist (Specialist Relații Clienți)

Startcontabilitate S.R.L.

Candidatul Ideal

StartCo este un startup românesc în plină dezvoltare care caută să își mărească echipa. Dacă vrei să faci parte dintr-o companie digitală 100% românească, atunci citește mai departe.

Căutăm să ne mărim echipa cu un Customer Support Specialist (Specialist Relații Clienți). Ce înseamnă asta mai exact?

Înseamnă că vei răspunde la întrebările clienților cu privire la serviciile de contabilitate oferite de StartCo, la utilizarea platformei, la procedurile de înființare și modificare a unei firme, etc. Pe scurt, îi vei ajuta să aibă o experiență cât mai plăcută cu serviciile și platforma StartCo.

Descrierea jobului

Ce vei face efectiv în cadrul echipei de Customer Support:
  • Răspunzi la solicitările și întrebările clienților și ale potențialilor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄clienți sosite telefonic, pe chat, email, și alte canale de comunicare;
  • Contactezi telefonic potențialii clienți (utilizatori ai platformei StartCo) și le prezinți serviciile de contabilitate din platforma StartCo;
  • Ghidezi și îndrumi clienții în parcurgerea pașilor de activare a abonamentului de contabilitate în platforma StartCo;
  • Ajuți clienții să identifice și să rezolve problemele tehnice întâmpinate în folosirea platformei StartCo;
  • Oferi informații de natură contabilă și fiscală clienților, pentru a-i ajuta să aleagă serviciile de contabilitate care li se potrivesc;
  • Alte activități administrative

Pe cine căutăm
Te potrivești acestui rol dacă:
  • Ai experiență de minim 2 ani într-o poziție similară (relații clienți/call center);
  • Ai cunoștințe de contabilitate (nu este obligatoriu însă reprezintă un avantaj);
  • Ai abilități foarte bune de comunicare scrisă și verbală și îți adaptezi comunicarea în funcție de tipologia clientului;
  • Ai cunoștințe foarte bune de operare PC – pachetul MS Office, Adobe Acrobat, pachetul G Suite, etc.;
  • Ai cunoștințe bune de limba engleză și poți comunica cu clienții cetățeni străini;
  • Ai capacitatea de a-ți menține calmul și de a lucra bine și în momente aglomerate sau tensionate;
  • Știi să îți prioritizezi și să îți organizezi task-urile;
  • Ai o gândire logică și structurată;
  • Te adaptezi cu ușurință la schimbări, noi metode de lucru, proceduri, etc.;
  • Ești o persoană deschisă și entuziasmată să înveți lucruri noi;
  • Ai capacitatea de a găsi soluții imediate la probleme care se ivesc spontan;

Abilități de comunicare scrisă:
  • Scrii corect în limba română, fără greșeli gramaticale;
  • Știi să redactezi email-uri adaptate unui context profesional;
  • Ai capacitatea de a extrage ideea principală dintr-un text sau dintr-un mesaj transmis;
  • Ai capacitatea de a înțelege o întrebare sau solicitare transmisă printr-un mesaj scris (email / chat) și de a oferi un răspuns clar și punctual la ceea ce se întreabă sau se solicită.

Abilități de comunicare verbală:
  • Știi să te exprimi corect, fluent și articulat în limba română;
  • Ai capacitatea de a prezenta în mod concis diverse spețe clienților;
  • Empatizezi cu interlocutorul și îți adaptezi discursul în funcție de persoană, astfel încât să te faci ușor înțeles;
  • Îți place să vorbești cu oamenii;
  • Ești relaxat, profesionist și convingător.

Ce îți oferim
  • Mediu de lucru prietenos și oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără, energică și ambițioasă;
  • Remunerație corectă și motivantă, în funcție de nivelul tău de cunoștințe și abilități;
  • Oportunitatea de a învăța cum funcționează o firmă în România și care sunt provocările întâlnite de antreprenori;
  • Training și specializare în domeniul juridic/fiscal/contabil și dobândirea de cunoștințe specializate în aceste domenii;
  • Posibilitatea de a crește și a te dezvolta profesional odată cu StartCo.
  • Beneficii extrasalariale: asigurare de sănătate privată, tichete cadou, prime de sărbători.

StartCo este un start-up românesc de tehnologie și consultanță specializat în simplificarea și automatizarea proceselor birocratice din sfera juridică și contabilă. Prin intermediul platformei digitale StartCo, antreprenorii și freelancerii pot accesa servicii de înființare și modificare a unei firme, pot emite facturi și pot beneficia de servicii de evidență contabilă – totul 100% digital. Misiunea StartCo este de a face viața antreprenorilor și freelancerilor mai ușoară, oferindu-le soluții simple, digitale și prietenoase ca alternativă la procedurile birocratice complicate.

Într-un startup, contribuția fiecărui membru este extrem de vizibilă și importantă. Îți oferim șansa să ai un impact asupra unui start-up românesc în plină dezvoltare, într-una dintre cele mai relevante industrii la acest moment – servicii digitale.

Dacă te încântă ideea de a crește profesional odată cu StartCo și crezi că poți să aduci un aport pozitiv
echipei noastre, așteptăm cu interes CV-ul tău.
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024