Gratis

Reprezentant Servicii Client/Customer Support - Oradea

AGRII ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare

Experienta de minim 1 an in domeniu reprezinta un avantaj

Cunostinte de utilizare Microsoft Dynamics ︉︈︍︆︆︃︎︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎NAV reprezinta un avantaj

Nivel mediu-avansat ultilizare Microsoft Office (in special Microsoft Excel)

Cunostinte de limba engleza nivel intermediar

Abilitati foarte bune de comunicare si negociere

Abilitati bune de organizare si planificare activitate

Descrierea jobului

-Efectueaza inregistrarea documentelor in programul informatic utilizat;
-Introducere in baza de date a documentelor primite spre prelucrare la termenele stabilite ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄pentru obtinerea tuturor informatiilor necesare utilizatorilor;
-Arhivare virtuala si fizica a tuturor documentelor comerciale (contracte, anexe, procese verbale, etc.).
-Actualizarea informatiilor privind comenzile de produse in baza de date
-Realizarea documentatiei necesare receptiei marfii de la furnizori/clienti
-Inregistrarea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂avizelor de marfa catre client
-Completarea si urmarirea contractelor incheiate cu partenerii societatii (clienti, furnizori locali) si respectarea prevederilor contractuale din punct de vedere financiar-contabil si administrativ
-Oferirea de consultanta si suport clientilor in vederea optimizarii proceselor operationale
-Operarea in sistemul informatic a modificarilor pentru comenzi (suplimentari de cantitati, modificari articole, anulari comenzi, repunere comenzi)
-Verificarea, urmarirea si intocmirea comenzilor generale, validarea acestora in baza incasarilor
-Mentinerea legaturii cu departamentele implicate in procesul de vanzare si livrare produse in vederea actualizarii documentelor specifice
-Emitere facturi/avize
-Verificari contracte
-Realizarea de analize si rapoarte specifice

Brandul Agrii s-a lansat pe piata in 2012, in Marea Britanie. Agrii este marca inregistrata a grupului Origin Enterprises LTD. Furnizor de servicii agronomice, tehnologii performante si sfaturi tehnice, Agrii combina excelenta si inovatia cu cele mai recente cercetari, pentru a asigura fermierilor un raspuns la provocarile agricole de astazi.

Agrii Romania acopera in proportie de 100% suprafata agricola a Romaniei, adresandu-se atat segmentului de ferme mari, cat si fermelor mici. De asemenea, prin cele 22 de fitofarmacii Agrii, dar si cele peste 1.000 de fitofarmacii partenere, Agrii reuseste sa vina cu produse si servicii catre micul fermier/producator, fitofarmaciile fiind pozitionate in puncte cheie, cuprinzand aproape toate zonele agricole din tara. Agrii sprijina sectorul de productie agricola prin furnizarea de recomandari personalizate, inputuri si solutii agricole inteligente in vederea imbunatatirii productiilor fermierilor.

Valorile Agrii Romania:

PARTENERIAT INOVATIE COMUNITATE OAMENI INTEGRITATE

Ne mandrim cu o echipa de peste 400 de colegi la nivel national si cautam sa intregim acesta echipa minunata cu colegi care sa impartaseasca valorile companie noastre si care sunt pasionati de domeniul agricol. Te incurajam sa aplici la unul dintre posturile disponibile si sa ne cunoastem!

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024